Vánoce

Ve Wisconsinu najelo SUV do vánočního průvodu, pět mrtvých a desítky zraněných

V centru města Waukesha ve Wisconsinu v USA najelo v neděli odpoledne tamního času červené SUV do svátečního průvodu. Podle policie automobil zabil nejméně pět lidí a dalších 40 jich zranil, a to včetně dětí. Řidič SUV byl zadržen.

Velitel zasahujících policistů Dan Thompson uvedl, že v současné době nemá přesný údaj o počtu obětí. Podle americké stanice CNN bylo do nemocnic převezeno několik desítek dospělých a dětí s blíže nespecifikovanými zraněními, přičemž minimálně pět lidí zraněním podlehlo.

Chvíle tragédie zachytilo také online vysílání, na kterém je vidět červené SUV, jak proráží bariéry a vysokou rychlostí míří k místu, kde se koná tradiční vánoční průvod.

Související obsah

Policie už oznámila, že SUV společně s řidičem zadržela. Proč k incidentu došlo a zdali se jednalo o teroristický čin, není zatím jasné.

"Naši lidé dnes prošli hororem a tragédií v okamžiku, který měl být oslavou," řekl starosta Waukeshy Shawn Reilly.

Tragédie se stala krátce po půlnoci našeho času. Na sociálních sítích se objevily také zprávy o střelbě. Policie je následně potvrdila s tím, že jeden z přítomných policistů vystřelil ze zbraně ve snaze auto zastavit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz