Domácí

Vánoční strom už stojí v centru Prahy, zdobit ho bude deset lidí

Neobyčejně narostlý 70letý smrk ztepilý z Jizerských hor, vybraný z rekordního počtu tipů jako vánoční strom pro Prahu, dorazil v noci na úterý na Staroměstské náměstí. Jeho zdobení potrvá deseti lidem čtyři dny, kvůli epidemii koronaviru bude opět rozsvícen tajně.

Tahač specializované firmy přivezl přes 22 metrů dlouhý strom necelou hodinu po půlnoci.

Dvoudenní cesta z Dolní Černé Studnice na Jablonecku se obešla bez komplikací, nejtěžší na celé operaci bylo dostat se před pokácením do potřebné blízkosti stromu s těžkou technikou. Krásný smrk by tak jako tak čekala pila dřevorubce, neboť hrozilo, že se vyvrátí.

Související obsah

​Zaměstnanci firmy smrk s neobyčejně hustými větvemi rozvázali a vztyčili z tahače pomocí jeřábu. Za zhruba půl druhé hodiny už stál v připraveném otvoru ukotven ocelovými lany k závažím.

Zdobení stromu laděné do zlaté a červené začne v úterý ráno a potrvá deseti lidem čtyři dny, nezbytné bude použití vysokozdvižných plošin. Bude na něm přes šest kilometrů světelných řetězů, 240 koulí a přes 40 prostorových sněhových vloček.

Rozsvícení je plánováno na první adventní víkend, kvůli koronavirové epidemii se tak stejně jako loni stane bez slavnosti a předem zveřejněné hodiny, pravděpodobně v noci na sobotu.

Letos můžete sledovat vaše oblíbené vánoční filmy a pohádky online na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz