Zahraničí

Německo má novou vládu. Ta chce mimo jiné legalizovat konopí

Německo má novou vládu. Ta chce mimo jiné legalizovat konopí
Zdroj: Profimedia

Novou německou vládu budou tvořit strany SPD, Zelení a FDP. Koaliční smlouvu představil ve středu kandidát na kancléře Olaf Scholz (SPD).

Německo má novou vládu. Koalice SPD, Zelených a FDP uzavřela koaliční smlouvu. Schválení smlouvy bude jedním z posledních úkonů kancléřky Angely Merkelové v úřadu. Nová vláda má za cíl schválit několik nových zákonů, a to například i zákon o řízené distribuci konopí.

Koaliční smlouvu představil ve středu kandidát na kancléře Olaf Scholz (SPD). Koalice se skládá ze stran SPD, FDP a Strany zelených.

Související obsah

​Jednotlivé strany už si rozdělily i ministerstva. SPD podle portálu WAZ připadne kromě spolkového kancléřství také ministerstvo obrany, práce, zdravotnictví a nové ministerstvo výstavby. Co se Zelených týče, ti budou mít pod sebou ministerstvo hospodářství, klimatu a také ministerstvo zahraničí. FDP bude pak v čele ministerstev dopravy nebo financí.

Nová vláda si klade spoustu cílů. Mezi ně patří například regulace nájemného. Dalším z cílů je pak i řízená distribuce konopí. To by bylo k dostání ve specializovaných obchodech. "Zajistilo by to kontrolu kvality, zabránilo přenosu kontaminovaných látek a zajistilo ochranu nezletilých," píše se k řízené distribuci konopí v koaliční smlouvě. Nová vláda se chce také více zaměřit na ochranu klimatu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz