Domácí

Dlouhé jednání Sněmovny přineslo řadu vtipných momentů. PŘEHLED

Dlouhá schůze přinesla i několik zajímavých momentů. O ty nejzásadnější a nejvtipnější se postarala opozice, ale ani vládní představitelé nezůstali pozadu. Podívejte se na výčet nejlepších okamžiků z dvoudenního jednání.

Rekordně dlouhé jednání potvrdilo pravidlo  čím víc mluvení, tím víc přešlapů. V disciplíně nejvýživnějšího výroku ve velké konkurenci bral zlatou medaili expremiér Andrej Babiš (ANO) se svou lekcí češtiny.

"Víte, jak pan ministr Válek vysvětluje, že mu lidé a dokonce už ani novináři nerozumí? To může být proto, že jsem z Brna a používám hantec," řekl Babiš v Poslanecké sněmovně.

Související obsah

"Ano, jsou chvíle, kdy řeknu 'já su z Brna', v Brně se to tak říká, i v Praze než jsem zjistil, že se jezdí tramvají a ne šalinou. Svou chybu si uvědomuji, na češtině pracuji... abych se aspoň blížil češtině pana Babiše," zareagoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Babišovi se přitom plete lomítko s matematickým znaménkem. "Adresa je Palackého 375 děleno 4, Praha 2," přečetl Babiš špatně adresu.

Nejvytrvalejší řečníci

V kategorii vytrvalosti se stal šampionem Tomio Okamura (SPD), který u řečnického pultu strávil celkem 2 a půl hodiny. O hodinu a kousek tak porazil stříbrného Andreje Babiše a bronzovou Alenu Schillerovou.

Okamura využil chvíle jako řečník i pro témata, která se netýkala hlasování. A když měl někdo vyfotit údajně spící poslance, Okamurovi se to vůbec nelíbilo. "On si tady tady příjde a fotí nás na mobil. Můžu se zeptat, kdo to byl? My to stejně uvidíme ze záznamu z té kamery!" rozčiloval se.

Související obsah

A Tomio Okamura ještě jednou. Tentokrát zazářil v matematickohistorickém okénku. Buď totiž neví, že Charta 77 se podepisovala od roku 1977, nebo nedokáže spočítat, že někteří mladší poslanci ji prostě nemohli stihnout podepsat, protože ještě nebyli na světě, nebo ještě ani neuměli psát.

"Vy, kteří jste nebyli ani ve vězení ani jste nepodepsali chartu, co jste dělali do té doby? Vysvětlete to tady zpovídejte se tady," řekl ve Sněmovně Okamura.

"Ano, Tomio Okamura má pravdu, opravdu jsem nepodepsala Chartu 77. I moji rodiče v té době byli ještě nezletilí… Zároveň dopředu říkám, že jsem nepodepsala ani Několik vět, protože to jsem sice na světě už byla, ale ještě jsem neuměla psát," reagovala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

Související obsah

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka by se klidně mohl stát také ministrem sociálních sítí. Během jednání posílal na Twitter jeden příspěvek za druhým. Rozhodčí ale ještě musí přezkoumat situaci jeho velkého konkurenta Andreje Babiše - ten totiž tweetoval i ve chvíli, kdy zrovna mluvil u řečnického pultíku.

A borec na konec je premiér Fiala, který ukázal, že je také jenom člověk. "Mě už to tady s***..." řekl Fiala během středečního zasedání ve Poslanecké sněmovně ve chvíli, kdy si zřejmě myslel, že ho mikrofony neslyší.

Politolog Pavel Pšeja okomentoval zajímavé momenty v Poslanecké sněmovně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz