Zahraničí

Omikron se rychle šíří světem. V USA musí nemocnicím pomáhat armáda

Varianta koronaviru omikron se rychle šíří v celém světě. Vážná situace je v Itálii, kde bylo za posledních 24 hodin přes 180 tisíc nových případů a také ve Francii, která za poslední den hlásí více než 300 tisíc nakažených. Ve Spojených státech pomáhá kvůli zahlceným nemocnicím armáda.

Michigan, Ohio, New York, New Jersey, Rhode Island a Nové Mexiko. Státy, které epidemie koronaviru zasáhla takovou silou, že tam s léčbou pacientů musí pomáhat armáda. Prezident Joe Biden se kvůli nedostatečné kapacitě v některých nemocnicích rozhodl povolat do služby 120 vojenských zdravotníků.

"Prezident oznámil, že pošle hrdiny v uniformách do nemocnic, které se potýkají s nedostatkem personálu. My jsme bohužel jednou z nich. V naší nemocnici teď máme na 150 pacientů s covidem-19," řekl ředitel nemocnice v Newarku Shereef Elnahal.

Související obsah

Vojáci mají nejen pomoci přepracovaným zdravotníkům, ale také zajistit rozšíření lůžkové kapacity pro pacienty s koronavirem. Jen za posledních 24 hodin se v zemi nakazilo téměř 890 000 lidí. Dalších tisíc vojáků se zdravotnickým vzděláním je proto v pohotovosti.

Počty nakažených dramaticky rostou i ve Francii a vláda s ohledem na epidemickou situaci neustále mění preventivní opatření. To se nelíbí tamním učitelům, kteří kvůli zmatečným pravidlům uspořádali rozsáhlou stávku. Podle odborů se jí zúčastnilo okolo 75 procent učitelů základních škol.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Píše se na Deník.cz