Koronavirus

Ztráta sluchu, potíže se srdcem. Covid některé celebrity nešetří

Ztráta sluchu, potíže se srdcem. Covid některé celebrity nešetří
Zdroj: Profimedia

Pro řadu celebrit se nákaza covidem-19 proměnila doslova v boj o přežití. S extrémním průběhem se ještě před měsícem potýkal herec Miroslav Etzler, v nemocnici kvůli koronaviru skončila i zpěvačka Hana Zagorová. Manželka herce Vítězslava Jandáka po nemoci dokonce částečně ohluchla.

Přestože se Hana Zagorová covidem nakazila už v prvním roce pandemie, následky onemocnění ji sužovaly dlouhé měsíce. Postcovidový syndrom zpěvačku ničil natolik, že ji v září musela sanitka rychle převézt do nemocnice.

"Jsem v nemocnici, protože můj zdravotní stav se nelepšil a přetrvávaly obtíže spojené s postcovidovým syndromem. Páni doktoři a vlastně úplně všechen personál dělají všechno, abych byla zase v pořádku," vzkázala tehdy Zagorová. Covidových trablů se sice zbavila, jenže už v listopadu zápolila s dalším zdravotním problémem. "Opravdu hodně mě bolí zlomená páteř," řekla televizi Nova. Nalomila si tři obratle, teď už je ale konečně v pořádku.

Související obsah

Vážně se covid podepsal i na manželce herce Vítězslava Jandáka Zdeňce Jandákové. Kromě problémů se srdcem se potýká i s částečným ohluchnutím. "Maminka po covidu a druhé dávce vakcíny začala trpět 95procentní ztrátou sluchu. Má problémy s motorikou. Netroufá si například řídit auto a zvyká si na jinou komunikaci s lidmi. Na člověka tyto věci psychicky dolehnou," řekl portálu Super.cz jejich syn.

Těsně před porodem se na přelomu listopadu a prosince koronavirem nakazila Lela Ceterová, partnerka MMA zápasníka Karlose Vémoly. Trápení začalo až pár dní poté, covidový kašel jí totiž trhal jizvy po císařském řezu.

Související obsah

Fanoušci s obavami v závěru roku sledovali, jak se covid podepisuje na herci Miroslavu Etzlerovi. Nebyl očkovaný, a tak nemoc udeřila naplno. 

"Dostal jsem silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic. Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím," hlásil z nemocnice. Kromě samotného onemocnění musel čelit i nařčením, že ho jen předstírá, aby propagoval vakcínu. "Chtěl bych se naposledy ohradit proti útokům, že jsem za tyto příběhy placený! Že můj stav je herecký výkon," rozčílil se.

V péči lékařů strávil přes měsíc, z nemocnice ho vyléčeného propustili těsně před Štědrým dnem. Přiznal, že odkládání očkování byla obrovská chyba.

Související obsah

Těžší průběh potkal i spisovatelku Halinu Pawlowskou, trápil ji dunivý kašel a napadaly "temné myšlenky". "Kvůli tomu zlolajnému covidu ještě nemohu vystupovat. Moc se těším, až bude líp. Chybíte mi," psala fanouškům v listopadu. Naštěstí se její stav brzy zlepšil a z covidu se zdárně vyléčila.

Podívejte se na reportáž TV Nova o boji Zagorové s postcovidovým syndromem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz