Krimi

Pitva potvrdila, že muž z Mělnicka byl zavražděn. Podezřelá žena zůstává v nemocnici

Pitva potvrdila, že muž z Mělnicka byl zavražděn. Podezřelá žena zůstává v nemocnici
Zdroj: AKTU.cz

Středočeští kriminalisté se i nadále zabývají smrtí muže z Mělnicka. Pondělní pitva potvrdila, že muž zemřel násilnou smrtí a policie tak případ řeší jako vraždu. Podezřelá družka muže, která měla podle informací TV Nova oběť vykastrovat, je stále v nemocnici.

Policisté od nedělního odpoledne vyšetřují velmi brutální smrt 57letého muže z Vysoké na Mělnicku. Už od začátku vyšetřování bylo jasné, že si zranění nalezená na těle nemohl muž způsobit sám. To v pondělní potvrdila i pitva.

"V pondělí 24. ledna v dopoledních hodinách proběhla soudní pitva zemřelého muže. V tuto chvíli pouze sdělujeme, že byla potvrzena násilná smrt, bližší oficiální výsledky pitvy budou mít kriminalisté k dispozici do měsíce," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Související obsah

Kriminalisté tak zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu, a to vraždy. Hlavní podezřelou v celém případu je už od začátku 43letá družka muže, která ho měla podle informací TV Nova vykastrovat. "Muž utrpěl velmi vážná zranění a ztratil mnoho krve," řekla v pondělí pro TN.cz mluvčí záchranky Petra Homolová.

Žena je v současné době hospitalizovaná ve zdravotnickém zařízení. "Veškeré další okolnosti tohoto případu kriminalisté v současné době prověřují," dodala Suchánková.

Podívejte se na pondělní reportáž v Televizních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz