Zahraničí

Těhotnou novinářku z Nového Zélandu nepustili domů. Útočiště jí nabídl Tálibán

Těhotnou novinářku z Nového Zélandu nepustili domů. Útočiště jí nabídl Tálibán
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Těhotná novinářka Charlotte Bellisová z Nového Zélandu se nemůže vrátit zpět do vlasti. Tamní úřady jí kvůli koronaviru totiž návrat nedovolily. Bellisová a její belgický přítel jsou v současné době v Afghánistánu.

Těhotná novozélandská novinářka Charlotte Bellisová z televizní stanice Al-Džazíra se svým belgickým partnerem Jimem Huylebroekem bojují o návrat na Nový Zéland z Afghánistánu. Informoval o tom zpravodajský web The Guardian.

Hlavním důvodem požadovaného návratu je, že v Afghánistánu je těhotenství mimo manželství nezákonné, a hrozí za něj dokonce vězení. 

Návrat však zkomplikovaly novozélandské úřady kvůli přísným protiepidemickým opatřením, která v zemi platí. Pár se tedy přesunul na nějakou dobu do Belgie, tu bohužel musel po třech měsících opustit, protože Novozélanďané mohou strávit v schengenském prostoru pouze tři měsíce za půl roku.

Související obsah

​​Pár se tedy musel vrátit zpět do Afghánistánu, kde měli oba partneři platná víza. Tamější vláda je k nim paradoxně vstřícná. "Když vám Tálibán jako těhotné a neprovdané ženě nabídne bezpečné útočiště, napovídá to, že je něco špatně," napsala novinářka ve svém sloupku deníku New Zealand Herald.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz