Domácí

Zavírání kvůli covidu. První školy využily extra ředitelské volno

Ve školách po celém Česku bylo v pondělí pozitivně testováno skoro 14 tisíc žáků. Ředitelé škol mohou také od pondělí vyhlásit až na 10 dnů mimořádné volno. To už využila jedna z jihlavských základních škol.

Prázdné třídy i školní chodby. Na jihlavské základní škole mají od úterý do pátku mimořádné ředitelské volno, a to kvůli extrémně rozšířené koronavirové nákaze v zařízení. Ze 120 žáků jsou nemocné tři čtvrtiny a také polovina z 30 zaměstnanců školy.

"Nešlo to udržet a distanční výuku nebudeme mít, protože by pro nás byla velice problematická. Jsou nemocní učitelé i nepedagogičtí pracovníci," vysvětlila situaci ředitelka ZŠ Jungmannova Jihlava Alena Veliká.

"Já jsem svým dětem doporučila, a vlastně možná i jejich rodičům, čtení. Příští týden jsou prázdniny, to bych všem doporučovala odpočinek," řekla jedna z učitelek, která je v domácí karanténě.

Související obsah

​"Doufám, že po jarních prázdninách se všichni sejdeme a budeme pracovat v klidu," dodala ředitelka Málková.

"My souhlasíme s opatřeními, která přijala paní ředitelka na naší základní škole. Vzhledem k tomu, že je dcera zdravá a před nedávnem jsme různé koronaviry prodělali, tak se nám situace zvládá poměrně dobře," uvedla Romana Konvalinková, maminka jedné ze školaček. 

Rodiče dětí mají během vyhlášeného mimořádného ředitelského volna nárok na krizové ošetřovné ve výši 80 procent platu. Nová pravidla mají podle ministerstva školství zamezit plošnému uzavírání škol.

"Pozitivní test na onemocnění covid-19 vyšel v pondělí na jihlavských základních školách 102 žákům, takže čísla se nám stále zvyšují," doplnil mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

Celorepublikově bylo podle statistik ministerstva zdravotnictví během pondělí pozitivně testováno 13 844 žáků a studentů.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz