Domácí

Češi mají o nejlepším kraji jasno. Jeden drtivě vede hned z několika důvodů

Češi mají o nejlepším kraji jasno. Jeden drtivě vede hned z několika důvodů
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Nejlepší na výlety s dětmi i letní dovolené, vhodný k pěším a cyklistickým výletům, skvělý, pokud toužíte po prohlídkách hradů a zámků, ale také po zážitcích plných adrenalinu. Tak Češi hodnotí Jihočeský kraj. V rámci 10. ročníku ankety Kraj mého srdce posbíral v hodnocených kategoriích hned sedm pomyslných medailí z osmi. Předstihl tak i svého věčného rivala, kterým je Jihomoravský kraj.

Pokud na letošní rok plánujete dovolenou v Česku, určitě neuděláte chybu, pokud budete vybírat z míst v Jihočeském kraji. Právě tento kraj posbíral v rámci 10. ročníku ankety Kraj mého srdce v osmi hodnocených tematických kategoriích celkem sedm "medailí". Čtyři zlaté a tři stříbrné, pochlubila se Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

Nejoblíbenějším se stal tento kraj v kategoriích Kam na výlety s dětmi, Kam na letní dovolenou, pěší a cyklo, Kam na památky a historická místa i Kam za zážitkem a adrenalinem. Druhou příčku ovládl v kategoriích Kam na koně a koňské stezky, Kam za folklorem a tradicemi a Kam do lázní a Wellness. V poslední hodnocené oblasti, Kam na zimní dovolenou, se umístil na páté příčce.

Anketa, jejímž hlavním cílem je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit, probíhá pod záštitou Asociace krajů České republiky. Pořadatelem je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA EXPO Praha a zapojilo se do ní 3 160 ověřených hlasujících čtenářů, z toho 2 143 žen a 1 017 mužů.

Související obsah

Čeští turisté svým hlasováním zajistili Jihočeskému kraji titul absolutního vítěze. Získal dostatek bodů na to, aby předstihl i svého tradičního rivala Jihomoravský kraj, který skončil na druhém místě následovaný Vysočinou.

"Velmi si cením pohledu, který mají čeští turisté na jižní Čechy. Doufám, že se tato ocenění konkrétně odrazí ve spokojenosti jak návštěvníků, tak našich podnikatelů v cestovním ruchu," okomentoval výsledky jihočeský hejtman Martin Kuba, který vidí úspěch zejména jako příležitost pro další růst. "Tato ocenění jsou v dnešní době zároveň potěšující i mimořádně zavazující. Zejména v letní, a hlavně v podzimní sezóně chceme naplnit všechna očekávání hostů přijíždějících k nám na jih," dodal první náměstek hejtmana jihočeského kraje František Talíř.

Výsledky v jednotlivých kategoriích mají dokazovat, že směřování k podpoře aktivit pro celou škálu návštěvníků je správnou cestou, jak na trhu cestovního ruchu uspět. "Výborná umístění pro mne představují hlavně poděkování celému týmu centrály, který pracuje na krátkodobých i strategických projektech. Je to povzbuzení pro naši další práci," uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Petr Soukup.

Výsledek ankety koresponduje také s tím, že se na jihu Čech i přes veškerá omezení v roce 2021 ubytovalo více než jeden milion domácích návštěvníků, což je dokonce o něco více než rok předchozí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz