Koronavirus

Přísný lockdown v celé Šanghaji: Lidé z domu nesmějí ani na nákupy potravin

Čínské úřady nařídily v Šanghaji kvůli rostoucímu počtu případů covidu-19 opatření, která se budou týkat všech 25 milionů obyvatel města. Dosud platila samostatná opatření pro východní a západní stranu. Kvůli plošné uzávěře docházejí některým obyvatelům zásoby jídla.

Takový přísný lockdown ještě žádné čínské město nezažilo. Kvůli počtu nakažených, který v těchto dnech dosahuje rekordního maxima, se šanghajské úřady rozhodly držet tamní obyvatele pod zámkem. Ven z domu nesmí ani na nákup základních potravin.

Potraviny a pití si lidé mohou objednat pouze přes donáškovou službu. Kvůli nedostatku zásob a doručovacího personálu ale objednávky váznou a obyvatelé si stěžují, že prakticky nemají co jíst.

Během posledních 24 hodin se ve městě nakazilo téměř 20 tisíc lidí a úřady proto včera nařídily další kolo plošného testování.

Související obsah

​"Přišel nás sem podpořit i lékařský a ošetřovatelský tým z nemocnice ve Wu-chanu. Jsem za to moc ráda, protože všichni teď tvrdě pracujeme," řekla jedna z tamních zdravotních sester.

Ti, kteří mají pozitivní test, nesmí zůstat doma. Zdravotníci nakažené přesouvají do speciálních karanténních zařízení, a to i ty, kteří nemají žádné příznaky.

"Podle výsledků pondělního testování se tým zaměřený na prevenci epidemie covidu-19 rozhodl 6. dubna provést nové kolo testování, a to u všech obyvatel. Na základě toho shromáždíme všechny nakažené," sdělila zástupkyně generálního tajemníka oblastní vlády v Šanghaji Ku Chung-chuej.

Do izolačních center musí i pozitivně testované děti, které mohou rodiče doprovázet jen v případě, že také prodělávají infekci.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz