Zahraničí

Putin si zřejmě zvolil svého nástupce. Důvěrně si šeptali na oslavách

Putin si zřejmě zvolil svého nástupce. Důvěrně si šeptali na oslavách
Dimitrij Kovalev a Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Oslavy Dne vítězství v Rusku pozoroval celý svět. Pozornosti tak neunikl ani mladý muž, který si na oslavách dlouho a důvěrně povídal s prezidentem Vladimirem Putinem. Podle aktivisty a překladatele Igora Suška to byl možný Putinův nástupce.

Na ruských oslavách Dne vítězství na sebe přitáhl pozornost mladě vypadající muž, který důvěrně hovořil s prezidentem Vladimirem Putinem. Nešlo však o nikoho z jeho obvyklého kruhu blízkých spolupracovníků.

Podle aktivisty Igora Suška s Putinem na oslavách hovořil Dmitrij Kovalev. Šestatřicetiletý Kovalev v současnosti vede jedno z oddělení prezidentské kanceláře. Suško také tvrdí, že v Rusku se často hovoří o tom, že si Putin zvolil Kovaleva jako svého nástupce na post prezidenta Ruské federace.

Související obsah

Suško se ve svém tvrzení odkazuje na uniklé dokumenty z ruské Federální služby bezpečnosti (FSB), které už několik týdnů překládá z ruštiny. Podle portálu Polsat News dokumenty získala skupina okolo Vladimira Osečkina, která odhaluje brutalitu v ruských věznicích a trestaneckých koloniích.

Spekulace o Putinově nástupci se objevují zejména kvůli zdravotnímu stavu ruského prezidenta. Na oslavách porážky nacismu si Putin přikryl nohy přikrývkou, aby je udržel v teple a zakryl třas. Hovoří se také o tom, že trpí rakovinou, protože se v posledních měsících často setkával s odborníky na rakovinu štítné žlázy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz