Domácí

Česko bojuje s pylem. Žlutý poprašek denně pokrývá prakticky vše

Česko zasypal pyl. Zežloutla nejen auta či parapety oken, pyl se dostal až dovnitř do domů. Žlutý poprašek tak dělá starosti alergikům, řidičům i hospodyňkám.

Paní Božena ráda sedává na zahradě s rodinou. Teď musí ze zahradního nábytku stírat vrstvy pylu každý den. "Každý den to utírám a každý den je tam prach. O to nejde, ale tady sedí i děcka. A když přijdou, tak to potom dýchají, tak to raději poutírám," postěžovala si paní Božena.

Pylová sezona je v plném proudu. Své o tom vědí alergici, ale teď už i všichni ostatní. Všudypřítomný pyl zlobí také řidiče. "Teď na jaře se zvyšuje poptávka po našich službách, především po mytí oken, laků aut. A ten důvod je takový, že všude je pyl a všechno pokrývá," uvedl Adam Křemének, ředitel zlínských Úklidových služeb Křemének.

Související obsah

Pylu stačí mnohdy jen pár hodin, aby zakryl nechráněné povrchy žlutou vrstvou. Sezona pylu, který každý den pokrývá snad vše kolem nás, by měla skončit zhruba za měsíc.

Michal Borovský, jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz