Zahraničí

"Putine, zkur..." Unikla nahrávka ruských velitelů. Tvrdě se pustili do svého vůdce

"Putine, zkur..." Unikla nahrávka ruských velitelů. Tvrdě se pustili do svého vůdce
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

"Speciální vojenská operace" na Ukrajině už od začátku nejde podle plánů a v ruské armádě roste napětí. Nespokojenost zachytila i nahrávka dvou ruských důstojníků, kteří vulgárně kritizují Vladimira Putina, ale i další vysoce postavené představitele Ruska.

Dva vysocí důstojníci ruské armády byli přistiženi, jak hodnotí postup války na Ukrajině a používají při tom dost nevybíravá slova. Nahrávku se podařilo získat od ukrajinské zpravodajské služby Radiu Svoboda, respektive jejímu investigativnímu projektu Schémata: Korupce v detailech, na kterém spolupracuje s ukrajinským veřejnoprávním televizním kanálem.

Jednoho z nich novináři identifikovali jako Maxima Vlasova, který nese zodpovědnost za ostřelování ukrajinského Mariupolu v roce 2015. Druhým účastníkem rozhovoru má být vojenský zdravotník Vitalij Kovtun. Společně rozebírali především vůdčí osobnosti Kremlu, včetně samotného prezidenta.

Související obsah

​Vyčetli Putinovi, že ruské jednotky nebyly dostatečně nelítostné při postupu Ukrajinou a zkritizovali ho za stažení se z Kyjeva. "Do Nejvyšší rady (ukrajinského parlamentu, pozn. red.) by měla letět zas**ná raketa. Proč ku**a neletěla? Já to ku**a nechápu! Jsi v haj**u, Putine, zku**ysyne," zlobil se Kovtun. Sám přitom pochází z Ukrajiny a má tam příbuzné.

Důstojníci se pustili i do ministra obrany Sergeje Šojgua, kterého označili za neschopného amatéra. "Ve své funkci je amatér. Tohle vůbec není jeho parketa, ku**a, je to zas**ný komediant," prohlásil Vlasov. Ani Kovtun nešetřil urážkami. "Šojgu je zas**ná sr**ka," řekl.

Související obsah

​Hovořili také o poradci ministra obrany Pavlu Platovi, který by podle nich vůbec neměl rozhodovat o mimořádných situacích, protože nikdy nesloužil v armádě. V neposlední řadě se obuli také do generála a velitele "speciální vojenské operace" Alexandra Dvornikova. "Je tu celá plejáda pochlebovačů. Tenhle Dvornikov je zas**ná legenda. Je to totální s**č, prostě s**č," řekl Vlasov.

Novináři ze Schémat oba vojáky kontaktovali. Zeptali se Kovtana, zda by byl schopný otevřeně stát za svými výroky o ruské armádě. Odpověděl, že ne. Když chtěli vysvětlit proč, odvětil stručně: "Nechci." Vlasov okamžitě zavěsil a spojit se s ním znovu nepodařilo. 

Přibývá spekulací o Putinově zdravotním stavu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz