Domácí

Nadace vydává učebnice v ukrajinštině. Pomoci mají učitelům i žákům

Výraznou pomoc s výukou ukrajinských dětí zajistilo ministerstvo školství a The Kellner Family Foundation společně s nadací PPF. Společně spustily projekt s názvem Učebnice pro Ukrajinu, v rámci kterého mohou školy a instituce zdarma žádat o učebnice, které usnadňují výuku. A už v prvních hodinách byl zájem o učební materiály obrovský.

Zájem o učebnice hned v první den spuštění projektu předčil očekávání. Na portálu ucebniceproukrajinu.cz už evidují objednávky na více než 60 tisíc výtisků. Společný projekt ministerstva školství, Nadace PPF a The Kellner Family Foundation však má ještě větší cíle.

"Na jednom místě jsme nashromáždili 220 tisíc učebnic pro různé kategorie a nabízíme je školám zdarma," uvedla členka správní rady Kellner Family Foundation Petra Dobešová.

Související obsah

"Upřímně zpočátku jsem nespala, že těch knih máme hrozně moc, teď nespím zase, že toho máme hrozně málo, protože specifikum tohoto projektu je, že neexistuje žádný precedens. Když jsme začali projekt chystat, nárůst uprchlíků byl deset tisíc a teď stovky míří domů," řekla členka správní rady PPF Jana Sedláčková.

Nyní se tak rozjíždí poměrně velká logistická operace, od založení e-shopu přes zabalení až po dopravu do škol a center. "Celý ten projekt je jako e-shop pro nás je otázka pár minut, takže to pro nás nebyla žádná velká překážka a žádný velký problém," sdělil generální ředitel firmy Mail Step Libor Hudeček.

Mail Step už brzy začne přepravovat až 10 tisíc zásilek, které budou plné česko-ukrajinských slovníků. Některé školy a kurzy už slovníky mají a usnadňují si s nimi výuku. "Budou sloužit všem. Učitelům to ukáže, jak se slova říkají, a děti zase získají slovní zásobu a budou mít představu, o čem se mluví," slibuje si od slovníků ředitel základní školy v Mostě Roman Ziegler.

Michal Čoudek, jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz