Zajímavosti

Budíte se v noci často? Jednoduchý trik vám pomůže

Budíte se v noci často? Jednoduchý trik vám pomůže
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí nevydrží spát celou noc a často se budí. Pokud máte i vy problémy se spánkem, máme pro vás jednoduchý trik. Podle odborníka vám může pomoci si konečně pořádně odpočinout.

Po dlouhém dni padnete večer naprosto vyčerpaní do postele v očekávání, že si pořádně odpočinete. Opak je však pravdou a vy se akorát často budíte. Tento scénář jistě zažil nejeden člověk. Ve snaze zase usnout se pak lidé často převalují nebo koukají do telefonu. To je však naprosto špatně.

Jak znovu usnout?

Lékař Michael Mosley se podělil o jednoduchý trik. Pokud se uprostřed noci probudíte a znovu nemůžete usnout, prostě vylezte z postele. "Pokud jste po 15 minutách stále vzhůru, vstaňte a dělejte něco nudného, dokud se nebudete cítit ospalí. Poté se znovu vraťte do postele," citoval portál Mirror Mosleyho.

Související obsah

"Pravidlo je spojovat postel pouze se spánkem a sexem. Žádný twitter, televize ani nic jiného," kladl důraz Mosley.

Jak si dopřát plnohodnotný odpočinek?

Mosley se podělil také o další tři tipy, díky kterým si lidé mohou užít nepřerušovaný spánek a pořádně si tak odpočinout.

Oční maska

Odborník doporučuje si pořídit oční masku, která nepropustí žádné světlo. Vhodné to je zejména v letních měsících. "Pokud nemáte fantastické závěsy, je pravděpodobné, že vás světlo hned probudí," vysvětlil Mosley.

Každodenní rutina

Je dobré mít také zažitý určitý pravidelný režim, zejména pokud jde o čas, kdy vstáváte a jdete spát. Podle expertů je totiž ideální, když se každý den budete snažit probouzet a vstávat zhruba ve stejnou dobu.

Související obsah

Žádné rozptýlení

Mosley klade důraz také na to, aby vaše ložnice byla určena pouze pro spaní nebo milostné hrátky, jak už bylo výše zmíněno. V místnosti by tak neměla být televize a i mobilní telefon byste si měli nechat jinde. "Používání mobilu nebo sledování televize nabudí váš mozek a udrží vzhůru," přiblížil expert.

Mikrospánek vás může stát život. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz