Zajímavosti

Domácí porody, vyučování i očkování. Jitřní záře otevírá kontroverzní témata

Rodina, která se rozhodla žít mimo systém. Už nyní na Voyo najdete nejčerstvější novinku z dílny Voyo Originál, a to první díl šestidílné minisérie s názvem Jitřní záře, která je inspirovaná skutečnými osudy.

Nová minisérie mapuje život rodiny, která se rozhodla žít mimo systém. Manželé Junkovi chtějí žít co nejvíce v souladu s přírodou a na venkově počít své vymodlené dítě. To dostane netradiční jméno Jitřní záře, postupem času se ale rodina stává trnem v oku nejen svým sousedům ale i úřadům.

Role manželů se chopili Jan Plouhar a Petra Bučková. "Je to 15 let ze života ženy. Pavla Junková s mužem odejdou do přírody, deset let nemohli mít děti. Na tom venkově se to odšpuntuje a začne rodit děti. Začnou být šťastní, ale začnou i první problémy," podotýká Bučková, která ztvárnila roli matky Jitřní záře.

Související obsah

​"První holčička se právě jmenuje Jitřní záře. To nezvyklé jméno dítěte je v podstatě rozbuškou všech těch událostí, které se následně v té sérii dějí," vysvětluje kreativní producentka Voyo Lenka Szántó. A doplňuje, že série bude píchat do mnohých vosích hnízd, jako jsou domácí porody, domácí vyučování, jak vychovávat dítě nebo co jíst.

Herečka Bučková si v průběhu natáčení uvědomila nevšední věc. "Já jsem vlastně něco podobného zažila. Najednou jsme se s tehdejším přítelem rozhodli, že půjdeme na vesnici. Pořídili jsme starou kovárnu u Brna, měli jsme psa, zahradu i sousedy. Celá ta situace z příběhu pro mě tak byla pochopitelná," překvapuje představitelka Junkové.

Související obsah

Proti rodičům Junkovým bude stát systém. Ten bude mimo jiné představovat Veronika Žilková v roli sociální pracovnice. "S Lenkou Vlasákovou jsme hrály bezdětné sociální pracovnice, které zabavují děti... přitom ve skutečnosti jich máme dohromady asi deset. Točily jsme mimo jiné v sociálních bytech. Obě nás bolelo srdce, když jsme si uvědomily, že některé děti v těchto podmínkách skutečně žijí," říká Žilková.​

V nové sérii se to významnými hereckými jmény jen hemží. Uvidíte například i Pavla Nového, Halku Třešňákovou nebo Petru Špindlerovou, Pavla Zedníčka, Ivanu Andrlovou nebo Kláru Cibulkovou.

Podívejte se na celý rozhovor s herci ve čtvrteční Snídani s Novou:První díl minisérie Jitřní záře si pusťte už nyní na Voyo, nové epizody tam najdete vždy v pátek!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz