Domácí

Ministr Gazdík těsně unikl smrti. V autě zahynuli čtyři Češi

Ministr Gazdík těsně unikl smrti. V autě zahynuli čtyři Češi
Petr Gazdík (STAN) Zdroj: TV Nova

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) měl sedět v autě, ve kterém v Norsku v polovině května zahynuli čtyři Češi. V sobotu to svěřil televizi Nova. Mezi mrtvými byl i známý brněnský chirurg a traumatolog Libor Paša, někdejší lékař české basketbalové reprezentace žen.

Štěstí v neštěstí měl ministr školství Petr Gazdík. Při tragické nehodě na severu Norska z 15. května zemřeli čtyři Češi a šéf resortu měl v autě rovněž sedět. Cestu za rybařením si ale nakonec rozmyslel.

"Moc se omlouvám. Jdu na pohřeb kamaráda, který umřel v Norsku při autonehodě. Měl jsem v tom autě sedět také. Nezlobte se, dnes nemám čas," napsal Gazdík televizi Nova v sobotu po poledni.

Související obsah

Auto se srazilo s valníkem za traktorem naloženým kamením. Zraněním na místě podlehl i známý brněnský chirurg Libor Paša, jenž se v minulosti coby lékař staral o českou basketbalovou reprezentaci žen. Pátý pasažér bojoval o život v nemocnici. 

Na hnutí STAN, kterému Gazdík do roku 2019 šéfoval, je tento týden kvůli kauze kolem už bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka upřena veškerá pozornost. Toho soud v pátek poslal do vazby, celkem je obviněných deset lidí.

Související obsah

Gazdík řekl, jak to bude s ukrajinskými dětmi na českých školách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz