Zajímavosti

Trápí vás žluté skvrny na polštářích? Víme, jak se jich zbavit

Trápí vás žluté skvrny na polštářích? Víme, jak se jich zbavit
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Zažloutlý polštář dokáže zkazit celkový dojem z jinak pečlivě ustlané postele. Vyčistit jej přitom není tak těžké, jak se na první pohled zdá. Stačí jen vědět, jak na to. Zkuste pár těchto praktických rad.

Pocení je přirozený proces. Tělo si díky němu udržuje stálou teplotu. Odvádí totiž teplo, které vzniká při spalování energie. Pro tělo prospěšný mechanismus má však i své stinné stránky. Zejména v letních měsících se často dokážeme propotit během pár minut a na oblečení poté zůstávají mokré skvrny. Vyprat je však není nijak zásadní problém. V případě lůžkovin je to ale složitější.

Zejména polštáře kvůli potu, který v noci vypotíme, snadno zežloutnou. Vyčistit je ale není snadné. Portál onet.pl představuje osvědčené tipy, jak se nečistot zbavit.

Související obsah

Bílý ocet

Na rozdíl od kuchyňského octa má bílý ocet 10% koncentraci a není dobarvovaný. Dokáže dezinfikovat i odmašťovat. Zároveň má bělicí účinky. Zkuste do rozprašovače nalít půl sklenice vody a půl sklenice bílého octa. Roztok nastříkejte na polštář a nechte hodinu působit.

Citronová šťáva

Kyselá šťáva z citronu dokáže vyčistit leccos. Možná už jste četli o tom, že s její pomocí lze vyčistit například špinavý sprchový kout. Výborná je ale i na zažloutlé polštáře. Šťávu z pěti citronů vymačkejte do hrnce s vroucí vodou a polštář v ní nechte tři hodiny vylouhovat.

Jedlá soda

Dobře známé jsou i čistící účinky jedlé sody. Jak ji použít na polštář? Velmi snadno. Z vody a několika lžic sody vytvoříme hustou pastu. Tu pak naneseme na skvrny a necháme hodinu a půl působit. Poté povlak vypereme v pračce.

Další praktické rady přinesl i deník Mirror. Ten doporučuje používat voděodolný povlak, který zabrání vsakování potu do polštáře. Odborníci zároveň radí, že bez ohledu na to, jak je polštář špinavý, byste jej měli prát jednou za půl roku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz