Domácí

Sesuv svahu v Maďarsku opět změní vlakové spoje, upozorňují České dráhy

Sesuv svahu v Maďarsku opět změní vlakové spoje, upozorňují České dráhy
Ilustrační snímek Zdroj: Mediafax

Jízdní řád vlaků z Česka do maďarského hlavního města se od 11. července opět změní. Důvodem zůstává sesuv půdy nedaleko města Szob. Omezení potrvá zřejmě až do konce letních prázdnin, upozornily České dráhy.

Kvůli rozsáhlému sesuvu půdy na hlavní trati v úseku Szob – Nagymaros-Visegrad se měnily jízdní řády mezinárodních vlaků už v červnu. Od nového týdne dojde k dalším změnám. Oprava trati v poškozeném úseku potrvá přibližně ještě do konce srpna, oznámily České dráhy.

V úseku, kterým běžně projíždějí i mezinárodní vlaky z ČR, je nyní zcela zastaven provoz. Aktuálně platí upravený dopravní model, podle něhož už většina vlaků nesměřuje odklonem přes Rajku, ale jede po trase Praha–Brno–Bratislava–Szob. Odtud pak cestující dopravují autobusy do Nagymarosu, z něhož je možné pokračovat do Budapešti regionálními vlaky.

Související obsah

​Po odklonové trase přes Rajku a Győr jezdí již jen vlaky EC 280/281 Metropolitan, EC 130/131 Báthory a EN 476/477 Metropol. "Do 10. července jedou tyto dálkové spoje na nebo z nádraží Budapest Keleti pu., od 11. července dojde ke změně a všechny tyto odkloněné vlaky budou začínat, resp. končit ve stanici Budapest-Kelenföld (tj. nepojedou z nebo do stanic Budapest Keleti pu. ani Budapest Nyugati pu.)," upozornily České dráhy.

Z Prahy, resp. Brna až do Szobu jedou vlaky EC 271, 273, 275, 277, 279 a 287 Metropolitan/Hungaria. U těchto vlaků je potřeba počítat s příjezdem do Budapešti o 40–60 minut později. Ve směru z Budapešti na Slovensko a do České republiky odjíždí regionální vlaky ještě asi o 35 minut dříve. Tento dopravní model platí pro vlaky EC 270, 272, 274, 276, 278 a 286 Metropolitan/Hungaria. Všechny změny v jízdních řádech najdete zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz