Zajímavosti

Jako za studené války. New York straší videem, co dělat při jaderném útoku

Mnoho obyvatel amerického New Yorku překvapilo nové video městského krizového střediska, ve kterém popisuje kroky, jak se chovat při jaderné katastrofě. Video se dočkalo kritiky.

Schovejte se, zůstaňte schovaní a sledujte zpravodajství. Tak by se daly shrnout tři základní kroky, jak se nejlépe zachovat při jaderné katastrofě. Krátké video s radami zveřejnila v pondělí newyorská agentura NYC Emergency Management, která se snaží připravit obyvatele města na různé krizové situace a také případné události přímo řeší.

"Přestože je pravděpodobnost nukleárního útoku v New Yorku nebo jeho okolí velmi nízká, je důležité, aby Newyorčané věděli, jak zůstat v bezpečí," uvedla agentura.

Související obsah

​Video má asi minutu a půl, žena v něm přesně popisuje, co a jak a v jakém pořadí dělat. Na konci jsou také vidět důležité kontakty a odkazy.

Na sociálních sítích má video velkou odezvu. Mezi nejčastější reakce patří asi překvapení, že vedení New Yorku řeší podobné události, když město sužují jiné nešváry. Padají také otázky, jestli zástupci města něco podobného očekávají. Někteří také kritizují vyvolávání paniky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz