Domácí

Stezka odvahy na táboře v Jeseníkách se změnila v noční můru. Ztratily se tři děti

Stezka odvahy na táboře v Jeseníkách se změnila v noční můru. Ztratily se tři děti
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

V pořádné drama se pro organizátory tábora na Jesenicku změnila stezka odvahy. Při "bojovce" se totiž ztratily tři dívky. S hledáním pomáhali dokonce policisté i psovod se psem.

Noční táborovou hru v podobě stezky odvahy si pro své svěřence ve středu připravili po setmění organizátoři dětského tábora poblíž Ramzovského sedla. "Děti měly jít po vytyčené trase dlouhé asi 300 metrů, a to samy a bez svítilen," popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Ze startu, který se nacházel poblíž tábora, pak děti vycházely postupně po jednom a přes louku se musely dostat do cíle. Tím byl právě jejich tábor. "Tři dívky ve věku 12 až 15 let se ale do tábora nevrátily. Když se vychovatelům ani po půlhodině nepodařilo děvčata nalézt, oznámili událost na linku 158," doplnila Šafářová.

Související obsah

Policisté přijali oznámení krátce po 23. hodině. Na místo dorazil mimo jiné také psovod se služebním psem. Hlídky propátrávaly nejen širší okolí tábora, ale zaměřily se i na hlavní silnici mezi Ramzovou a Horní Lipovou. "A právě tam se zhruba 15 minut po půlnoci jedné z hlídek podařilo dívky nalézt. Šly po silnici směrem na Horní Lipovou, od svého tábora se tak vzdalovaly," přiblížila Šafářová.

Všechny tři slečny byly v pořádku. Byly jen vystrašené z toho, jak se ve tmě ztratily. "Policisté je odvezli zpět do tábora, kde je předali táborové vedoucí," uzavřela Šafářová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz