Domácí

PŘEDPOVĚĎ: Ochlazení dlouho nevydrží! Už brzy zase dorazí tropické počasí

PŘEDPOVĚĎ: Ochlazení dlouho nevydrží! Už brzy zase dorazí tropické počasí
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Chladnějších dnů si v Česku příliš dlouho neužijeme. Už brzy se musíme znovu připravit na tropické teploty. Teploměry naměří i 34 °C.

"Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše, jejíž střed se bude přesouvat z východního Atlantiku přes jižní Skandinávii do východní Evropy. Vzduch nad naším územím se bude postupně prohřívat," uvedl na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Neděle bude jasná až polojasná, na východě a jihovýchodě může být i oblačno. V noci teploty spadnou až na 9 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 26 °C. Na severovýchodě naměříme jen 23 °C a v 1 000 metrech na horách i kolem 16 °C.

Související obsah

V pondělí bude jasno až polojasno, na východě se mohou objevit i přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C. Během dne teploměry ukážou i 27 °C.

Úterý bude ve znamení jasné až polojasné oblohy, během dne pak bude přechodně i oblačno. V noci se teploty sníží na 9 °C, přes den dosáhnou maximálně 27 °C.

Ve středu očekávají meteorologové rovněž jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty budou mezi 10 až 14 °C, ty denní pak od 23 do 27 °C.

Čtvrtek bude jasný až polojasný s nočními teplotami kolem 11 až 15 °C. Přes den už teploměry znovu atakují tropických 30 °C.

Další dny budou jasné nebo skoro jasné. Noční teploty klesnou na 17 až 12 °C. Přes den se musíme připravit na pořádný pařák. Naměříme až 31 °C, postupně i 34 °C.

Podle klimatologa bychom si měli zvykat na teplejší léta. Podívejte se na rozhovor:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz