Volby

Volby 2022: TV Nova připravuje politické debaty i rozsáhlé on-line zpravodajství

Volby 2022: TV Nova připravuje politické debaty i rozsáhlé on-line zpravodajství
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Na podzim čekají Českou republiku dvoje volby. Jedná se o volby do zastupitelstev měst a obcí a ve vybraných obvodech volby senátní. Pro letošní volby připravila TV Nova speciální volební vysílání a pořady.

"Pro obě volební vysílání je na TV Nova zásadní datum 22. srpna 2022 – tedy den, kdy zpravodajství TV Nova plně přejde do volebního režimu. Znamená to pro nás několik zásadních povinností, například že všichni reportéři, editoři, producenti a vedení redakce musí mít do tohoto dne podepsaný volební kodex zpravodajství TV Nova či se musí zdržet jakékoliv propagace konkrétní politické strany, hnutí či koalice,“ řekl ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

"Do zpravodajských relací budeme od tohoto data zvát ty politické strany, hnutí a koalice, které budou v průběžných volebních odhadech dosahovat alespoň 3 procenta hlasů. Je jedno, v jakém výzkumu se strana objeví, stačí, aby to bylo v jednom z nich, a to od 1. srpna 2022. Strany nemají garantovanou pozici v jakémkoliv příspěvku. Redakce sama rozhoduje, zda je strana do příspěvku relevantní, nebo nikoliv,“ upřesnil Kamil Houska výběr respondentů do standardních reportáží v předvolebním období. V potaz se berou tyto agentury pro výzkum veřejného mínění: KANTAR, STEM, STEM/MARK, CVVM, MEDIAN, Nielsen-Admosphere, Data-Colect a IPSOS.

Související obsah

Komunální volby

Před komunálními volbami chystá TV Nova čtyři debaty ze čtyř největších měst České republiky, a to konkrétně 19. září z Plzně, 20. září z Ostravy, 21. září z Brna a 22. září z Prahy.

Každá debata bude trvat hodinu a půl a bude živě vysílána na TN Live se začátkem po Odpoledních Televizních novinách, tedy po 17:30, a koncem před Televizními novinami, v nichž najdou diváci desetiminutový souhrn.

Do debaty budou pozváni zástupci všech stran, které v průzkumech veřejného mínění překročí v rozhodném období od 1. července 2022 do 11. září 2022 průměrně pětiprocentní hranici v daném městě. Zástupci stran, které jsou v jakékoliv koalici, se počítají jako jeden subjekt.

Pokud pro dané město nebudou k dispozici alespoň tři průzkumy od třech různých agentur pro výzkum veřejného mínění, tak se pozvou zástupci všech stran, které jsou v současném zastupitelstvu. Redakce si vyhrazuje právo v takovém případě přihlédnout k aktuální politické situaci v daném městě. Moderování debat si mezi sebou rozdělí Rey Koranteng a Bára Divišová.

Související obsah

Komunální volby – volební dny 23. a 24. září 2022

Ve dnech voleb pokryje TV Nova své volební vysílání ve standardních zpravodajských relacích, tedy v Poledních a Odpoledních TN a v hlavní zpravodajské relaci v Televizních novinách. Živě bude volby sledovat primárně zpravodajský stream TN Live na webu TN.cz.

Na TN Live budeme také v sobotu připravovat kontinuální sčítání výsledků voleb tak, jak je bude nabízet Český statistický úřad (ČSÚ). Součástí kontinuálního vysílání bude také řada hostů, kteří nabídnout vhled do výsledků z politického, ekonomického i sociologického hlediska. Kompletní přehled výsledků pak bude k dispozici na TN.cz v atraktivní interaktivní sekci, která čtenářům nabídne kompletní výsledkový servis po jednotlivých obcích a městech, čehož televizní vysílání v případě komunálních voleb není schopno, protože nemůže jít do tak velkého detailu.

Související obsah

Senátní volby

V rámci voleb do 27 volebních obvodů připravila TV Nova následující předvolební zpravodajství. Jeho základem bude několik předvolebních debat. Ty se budou týkat jen několika vybraný obvodů, které jsme vybrali následovně: debaty se uskuteční jen v obvodech, které jsou ve čtyřech největších městech ČR. Tedy obvody v Plzni, Ostravě, Brně a Praze. Více o senátních volbách 2022 najdete i zde na TN.cz.

Důvodem je především atraktivita těchto soubojů, kde se objevují známá jména. Jedinou výjimkou bude obvod v Jihlavě, kde debata proběhne kvůli tomu, že tam obhajuje mandát předseda Senátu PČR Miloš Vyskočil (ODS).

Ostatním obvodům se bude v písemné anketě s kandidáty věnovat web TN.cz. Debaty se zúčastní všichni platní kandidáti z vybraného volebního obvodu dle seznamu ČSÚ. Debaty budou probíhat ve zpravodajském studiu TV Nova a vysílány budou na TN Live od 17:30 do 19:00.

Související obsah

Termíny konání diskuzí TN Live

obvod č. 7 Plzeň-město 17:30 středa 31. srpna 2022
obvod č. 19 Praha 11 17:30 pátek 2. září 2022
obvod č. 22 Praha 10 17:30 pondělí 5. září 2022
obvod č. 25 Praha 6 17:30 středa 7. září 2022
obvod č. 52 Jihlava 17:30 pátek 9. září 2022
obvod č. 55 Brno-město 17:30 pondělí 12. září 2022
obvod č. 58 Brno-město 17:30 středa 14. září 2022
obvod č. 70 Ostrava-město 17:30 pátek 16. září 2022
zdroj: TV Nova

Senátní volby – volební dny 23. a 24. září 2022

Ve dnech voleb pokryje TV Nova své volební vysílání ve standardních zpravodajských relacích, tedy v Poledních a Odpoledních TN a v hlavní zpravodajské relaci v Televizních novinách. Živě bude volby sledovat primárně zpravodajský stream TN Live na webu TN.cz. Na TN Live budeme v sobotu také připravovat kontinuální sčítání výsledků voleb tak, jak je bude nabízet ČSÚ. Součástí kontinuálního vysílání bude také řada hostů, kteří nabídnout vhled do výsledků z politického, ekonomického i sociologického hlediska.

"Už loňské volby ukázaly, že naše zpravodajství umí připravit předvolební a volební vysílání ve vysoké kvalitě, které chceme dostát i nyní. A věřím, že naše heslo Volby jsou na Nově, to jasně dokazuje," uzavřel Kamil Houska.

TN.cz

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční 23. a 24. září 2022, první kolo proběhne společně s komunálními volbami.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz