Zahraničí

Tříletý chlapeček zemřel v rozpáleném autě. Otec si odskočil na čaj

Tříletý chlapeček zemřel v rozpáleném autě. Otec si odskočil na čaj
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Obrovská tragédie se odehrála v Turecku. Tříletý chlapec tam zemřel poté, co ho jeho otec nechal spát v rozžhaveném autě. Sám si odskočil za bratrem na čaj.

Smutný příběh se stal 15. srpna v jihotureckém městě Adana. Tam vyrazil Sifeddin Malahaji s manželkou a tříletým synem za příbuznými. Tříletému chlapečkovi se však stalo osudným, že chtěl s tatínkem navštívit strýce v práci. "Když jsem odešel z domu, běžel syn za mnou s pláčem, že chce jít se mou," citoval portál Mirror Sifeddina.

Otec se proto rozhodl vzít syna s sebou. Hošík však během cesty usnul a muž jej nechtěl budit. Právě proto Sifeddin zaparkoval ve stínu, nechal pootevřené okno a vyrazil sám za bratrem, který měl obchod v centru města.

Související obsah

Muž byl přesvědčený, že učinil veškerá opatření, aby chlapce mohl v klidu nechat spát v autě. Opak byl však pravdou. Podle portálu The Sun se k autu vrátil zhruba za půl hodiny. Právě tehdy zjistil, že jeho syn vůbec nereaguje.

Během oněch 30 minut se totiž slunce vyhouplo nad auto, ve kterém začalo být jako v horoucím pekle. Chlapečkovi už nepomohli ani přivolaní záchranáři. "Když jsem se vrátil, viděl jsem, že je v bezvědomí. Zavolal jsem zdravotníky. Byl už však mrtvý," popsal děsivé chvíle Sifeddin. Policisté nařídili také soudní pitva malého dítěte. Poté, co jeho tělo vrátili rodině, se jeho otec zhroutil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz