Napřímo

Babiš chce na Hrad Schillerovou, svoji kandidaturu ale nevyvrátil

Vláda Petra Fialy (ODS) je podle Andreje Babiše (ANO) nejhorší od polistopadové revoluce. Ve speciálu s bývalými premiéry pořadu Napřímo promluvil o nepokojích na jeho mítincích i o nadcházejících prezidentských volbách. Ideálními kandidáty za ANO by prý byla Alena Schillerová nebo Karel Havlíček. Svoji kandidaturu ale Babiš nevyvrátil.

Na mítincích Andreje Babiše v poslední době docházelo k potyčkám, bývalý premiér si z toho ale nic nedělá. "Já jsem nadšený z těch našich výjezdů, 174 mítinků a jsou úspěšné. Samozřejmě pětikoalici se to nelíbí, tak je začali narušovat," tvrdí Babiš.

Podle vyjádření Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) tato obvinění, že by koalice SPOLU organizovala narušování mítinků, nejsou pravdivá. "Paní Pekarová je symbol zla a nenávisti. Paní Pekarová lže, na některých zastávkách na mě křičí dokonce starosta za ODS, uráží mě, hází na mě vajíčka. Kdyby tam nechodil, tak je to v pohodě," reaguje expremiér na její slova.

Související obsah

​Na mítinky jezdí Babiš mimo jiné i do měst, v nichž ANO nekandiduje do komunálních voleb. A na jedné z tiskových konferencí zmínil předčasné volby. "Ty nebudou. Já to chci, doufám za lidi, protože to je peklo, je to nejhorší vláda. V životě by mě nenapadlo, že to, co oni předvádějí, se může vůbec stát. Oni kašlou babna lidi, Pekarová říká, vem si svetr," říká Babiš. 

Babiš poslal ve čtvrtek otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS), kde ho prosil, aby odvolal ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli jmenování Petra Mlejnka, spojeného s kauzou Dozimetr, šéfem rozvědky – Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). V dopisu byly nějaké chyby. "Já jsem to podepsal, nepíšu dopisy. Já jsem ho přečetl, našel jsem tam chybu, v první větě byla chyba, ten zbytek jsem už nezvládl," vysvětluje šéf ANO.

Související obsah

Ohledně prezidentských voleb se spekuluje, že by jedním z kandidátů mohl být i sám Babiš. "Myslím, že paní Schillerová nebo pan Havlíček by byli skvělí kandidáti, a určitě by byli nezávislí. My budeme mít čistého kandidáta, nebudeme mít žádný sponzoring. Schillerová je určitě lepší než všichni ti kandidáti. Když to budu já, tam je to jasné, když to bude paní Schillerová nebo pan Havlíček, bude je sponzorovat hnutí," podotýká Babiš.

​Na oznámení kandidatury někoho za hnutí ANO se ale stále čeká. "Abych vás napínal, abyste se o tom bavili stále. Mě to baví," říká s úsměvem předseda hnutí s tím, že pro stranu je důležité se vrátit do vlády. 

Česko nyní čekají komunální a senátní volby. Babiš má v tom, jaký bude výsledek, jasno. "My vyhrajeme a ten polistopadový kartel, ti lidi, kteří to tady rozvrátili a rozkradli, nás zase nějak obejdou. Uvidíme, jak to bude tentokrát, ale je to na našich místních politicích," míní expremiér s tím, že prý do kandidátek nezasahoval.

Rozhovor si můžete pustit i jako podcast ve vaší oblíbené aplikaci. Například Spotify, Apple Podcasty a Google Podcasty.

Podívejte se na sestřih rozhovoru z Televizních novin:

TN.cz

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhly v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz