Zahraničí

Na Slovensku se potuluje tygr. Obce vyzývají lidi, aby moc nevycházeli ven

Na medvědy ve volné přírodě už jsou Slováci zvyklí, že se ale v blízkosti lidských obydlí bude potulovat tygr, to asi nikdo nečekal. Zatoulanou šelmu zachytila fotopast v jedné obci, zvíře mělo utéct z ukrajinské zoo.

Tygr se pohybuje na východě Slovenska u ukrajinských hranic. Podle webu imeteo.sk ho spatřili potulovat se v blízkosti tří obcí v okrese Snina Klenová, Ulič a Brezovec. V poslední zmíněné ho dokonce zachytila fotopast.

Podle snímku se jedná o odrostlé mládě, i takový jedinec ale může být velmi nebezpečný a způsobit při útoku vážné zranění. Před volně se pohybujícím zvířetem varovalo vedení obce Ulič i na facebooku.

Související obsah

​"Oznamujeme, že v blízkosti obce se pohybuje tygr, který utekl ze zoo na Ukrajině. Žádáme vás, abyste byli ostražití a omezili pohyb mimo své domovy. V případě, že dané zvíře uvidíte, volejte policii nebo starostovi obce," vyzvalo vedení Uliče své občany. 

"Dostali jsme tři varovné telefonáty od policie," potvrdil informaci webu tvnoviny.sk starosta Uliče Ján Holinka. "Nejprve o tom, že se pohybuje v okolí hranic, později, že už překročil hranice. A poslední zpráva byla, že míří do katastru naší obce," prozradil starosta.

Na ženu u Pardubic zaútočil tygr, ukousl jí část ruky (12/2020):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz