Domácí

Chci efektivně a smysluplně pomoci. Janeček představil volební kampaň

Matematik a miliardář Karel Janeček bude kandidovat na post prezidenta republiky. Ve středu proto představil svou volební kampaň. Volby se uskuteční v lednu příštího roku.

Janeček prezidentskou kampaň představil ve smíšené realitě, tedy jak při osobním setkání, tak i ve virtuálním světě v metaverzu. Jedná se o koncept on-line 3D vesmíru, který kombinuje několik virtuálních prostorů. Každý uživatel v nich bude ovládat svou postavu nebo avatara. "Jsem prvním prezidentským kandidátem na světě, který metaverz využije ve své kampani. Těší mě, že mohu posouvat hranice," řekl.

Matematik vkládá obrovské naděje do moderních technologií. "Věřím, že technologie sehrají pozitivní roli v řešení současných krizí, ze kterých můžeme vyjít silnější. Osobně pro to udělám maximum. To je můj závazek. Proto kandiduji, abych v této nelehké době mohl efektivně a smysluplně pomoci, jak jen to bude možné," přiblížil Janeček.

Související obsah

Podle Janečka je však potřeba, aby lidé s technologiemi nakládali správným způsobem. Navíc je nutné, abychom se nestali jejich otroky. "Využívání navigace nesmí pro člověka znamenat postupnou ztrátu orientace. Čas strávený s mobilem nebo u počítače nesmí znamenat zhoršení fyzické kondice. Dostupnost informací a zábavy na internetu nesmí znamenat, že přestaneme číst knihy nebo chodit na koncerty a do divadel. Moderní komunikační technologie nesmí sloužit k propagaci lží a populismu. Sociální sítě pak nesmí fungovat na čistě komerčních algoritmech," nastínil.

"Abychom dokázali jako lidstvo obstát, potřebujeme dosáhnout globální společenské změny. Návrat k hodnotám, jakými jsou pravda, odvaha, zodpovědnost, respekt a laskavost, je podmínkou pro správné využití moderních technologií," má jasno Janeček.

Podpisy, aby mohl být matematik zařazen mezi oficiální kandidáty na prezidenta, bude sbírat právě ve svém virtuálním světě v pražském VR Play Parku, kam lidé mohou dorazit. "Každý ho může navštívit, seznámit se s mým životem a zanechat svůj podpis," řekl Janeček.

Související obsah

V úterý oznámil, že se bude ucházet o post prezidenta, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve stejnou dobu o své kandidatuře informoval také šéfkuchař Petr Erin Kováč. Jak oba zahájili svou volební kampaň, se podívejte zde.

Lidé by v prvním kole voleb dali svůj hlas expremiérovi Andreji Babišovi (ANO) v případě, že by na post kandidoval. Druhý by skončil Petr Pavel. Vyplývá to z posledního volebního průzkumu agentury Median. Kompletní výsledky naleznete v tomto článku na TN.cz

První kolo prezidentských voleb se bude konat 13. a 14. ledna 2023. Případné druhé kolo je vyhlášené na 27. a 28. ledna. Funkční období současného prezidenta Miloše Zemana skončí 8. března.​

Podívejte se na celou tiskovou konferenci:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz