Zahraničí

Policie zadržela druhého podezřelého z útoků v Kanadě. Krátce poté zemřel

Podezřelý z útoků v provincii Saskatchewan, při kterých zemřelo 10 lidí, krátce po zatčení zemřel. Policistům se muže podařilo dopadnout ve středu. Druhý z dvojice byl nalezen mrtvý už v pondělí.

Policisté informovali, že zadrželi ve středu podezřelého Mylese Sandersona poblíž města Rosthern v provincii Saskatchewan. Vzdát se ale nechtěl. Hlídky jej dopadly po zběsilé honičce, kdy uháněl rychlostí až 150 kilometrů za hodinu. Nakonec se jim podařilo vytlačit auto ze silnice, které skončilo v příkopu.

Vůz měl dotyčný, jenž byl vyzbrojený nožem, ukrást. Majiteli se nic nestalo, píše portál BBC. Krátce po zadržení se však u Sandersona objevily zdravotní potíže. Na místo policisté přivolali záchranku a muže zdravotníci převezli do nemocnice. Následně zemřel.

Související obsah

Co bylo příčinou úmrtí, ale kriminalisté říci nechtěli. "Nemohu mluvit o konkrétním způsobu smrti. To bude součástí pitvy, která bude provedena," citoval portál CNN velitelku policie Rhondu Blackmoreovou.

Policie našla v pondělí mrtvého v rezervaci James Smith Cree také druhého podezřelého Damiena Sandersona. Podle vyšetřovatelů při ohledání na jeho těle našli zranění, která si pravděpodobně nezpůsobil sám.

Oba bratři, kterým bylo okolo 30 let, byli v pondělí obviněni z vraždy. Měli mít na svědomí sérii útoků nožem na 13 různých místech v provincii Saskatchewan. Zemřelo 10 lidí, dalších 15 bylo zraněno.

Podívejte se na záběry z jednoho místa činu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz