Zahraničí

Na autobusové zastávce se v Rusku zapálil muž. Nechci na frontu, křičel

Na autobusové zastávce se v Rusku zapálil muž. Nechci na frontu, křičel
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Na autobusovém nádraží v západoruském městě Rjazaň se zapálil mladý muž. S popáleninami na 90 procentech těla ho odvezla záchranka do nemocnice. Popálený muž křičel, že nechce na frontu.

Mladý muž se na autobusovém nádraží zapálil v neděli kolem 15. hodiny, informoval portál ya62.ru. Na youtube sdílel deník Novaja Gazeta video.

Na tom je vidět, jak muž oblečený v tričku prošel okolo lidí v kabátech. Následně se kousek od autobusů polil neznámou tekutinou z plastové lahve a zapálil se. 

Podle záchranářů má muž popáleniny na 90 procentech těla. "Když ho odváželi, křičel: 'Nechci jít na frontu!' " sdělil zdroj listu Novaja Gazeta. Nyní je v nemocnici, kde musí být ve speciálním boxu kvůli přívodu kyslíku.

Související obsah

Odpor k nedávno vyhlášené mobilizaci žene některé Rusy k zoufalým činům. Jeden muž z Irkutské oblasti dokonce v náborovém centru postřelil vojenského důstojníka zodpovědného za nabírání nových branců.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal 21. září dekret o částečné mobilizaci. Ministr obrany Sergej Šojgu později upřesnil, že se bude týkat 300 tisíc lidí ze zálohy, kteří mají zkušenosti s bojem a nezbytný výcvik. Povolávací rozkazy ale podle několika zdrojů chodí i mužům bez výcviku.

Rusové proti mobilizaci protestovali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz