Zajímavosti

Halina Pawlowská poodhalila soukromí. Otevřeně o největší rozkoši v životě

Víkendová Snídaně přivítala v sobotu řadu hvězdných hostů a jedním z nich byla i spisovatelka, scenáristka a příležitostná herečka Halina Pawlowská. V pořadu představila novou knihu, prozradila svou největší životní rozkoš a odpověděla i na to, jestli ji oslovují se žádostmi o radu lidé na ulici.

Pozvání do pořadu Víkendová Snídaně v sobotu přijala i spisovatelka Halina Pawlowská. Vysílání startuje těsně před osmou hodinou ráno, Pawlowská však byla vděčná za pozdější hodinu. Jak totiž přiznala, mezi ranní ptáčata zrovna nepatří.

"Jednou v univerzitní knihovně jsem viděla vyrytý nápis: ranní ptáče, dál doskáče, víc toho sežere a dřív chcípne. A to mi zůstalo v mozku," přiznala.

Ve studiu představila svou 36. knihu s názvem Užívej života, ve které diváci najdou i další životní "moudra" a citáty. "Je také plná rad, bonmotů a krátkých povídek," shrnula Pawlowská.

Související obsah

​Verše Haliny Pawlowské jsou pověstné, stejně jako její humor. Udílí trefné postřehy, které fanoušci dokážou ocenit. Že by ji však zastavovali venku cizí lidé se žádostmi o radu, se prý nestává. "Že by na ulici chtěli rady, to nemůžu říct. Ale na sociálních sítích ano," přiznala žena, pro kterou jsou knihy život.

Píše jak povídky, tak romány. Vždy podle aktuálního rozpoložení. "Čím kratší to je, tím hůř se to píše. Musí se to vcucnout, myšlenka být jasná a vést k pointě," upozornila na některá úskalí, která řeší.

Halina Pawlowská však knihy nejen ráda píše, ale také čte. Spolu s tím se ale pojí i jedna velká neřest. "Začala jsem číst asi v deseti letech. Největší rozkoš v mém životě byla číst a přitom jíst plundry, tedy plněné šátečky marmeládou nebo tvarohem," přiznala. "Když se na mě podíváte, je vám jasné, že jsem toho přečetla fakt hodně," sdělila s humorem sobě vlastním.

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz