Nova pomáhá

Dobrý anděl pomáhá i bojovnici Lauře, které nádor v bříšku prorostl páteří

Lauře Tkáčové (12) z Domašína lékaři už jako miminku zjistili nádor v bříšku, který jí prorostl i páteří. Četné metastáze měla na játrech i měkkých tkáních končetin. Šance na přežití byla pouhých sedm procent. Přesto Laura zabojovala a prošla náročnou onkologickou léčbou. Nemoc ji ale nakonec upoutala na invalidní vozík. Rodině pomáhají dobří andělé.

Naděje a touha žít naplno i přes nepříznivý start do života. To je příběh dvanáctileté bojovnice Laury. "Pro mě to není nějaký problém, cítím se v pohodě. Mám i sny, které bych si chtěla splnit," svěřila se dívka.

Tkáčovi kromě Laury mají další čtyři děti, které už jsou dospělé. Benjamínek Laurinka ale měla do života nejtěžší start. Přesto vyrostla ve slečnu, jejíž povaha má jen samá pozitiva. "Je veselá až ukecaná, temperamentní, zvídavá – hodně zvídavá, nejzvídavější ze všech. Já na ní nedokážu najít žádný zápor," smál se tatínek Pavel Tkáč.

Takhle veselo ale v rodině vždycky nebylo. Nádor v tělíčku Laurinky, která se sotva narodila, na dlouhé měsíce rodičům zničil pohled na svět. "Řekli nám, že máme akorát sedmiprocentní šanci na přežití. Po několika chemoterapiích nádor začal ustupovat. Tím, že měla nádor v páteři, tak jí to poškodilo jeden obratel," objasnil tatínek.

Související obsah

​Laurinka během života musela podstoupit několik náročných operací zad. Přesto to rodina nikdy nevzdala. "Hodně nás to spojilo. Sourozenci na ni teď nedají dopustit," řekla maminka Emílie Tkáčová.

Laurinčinou velkou vášní je vytváření školního časopisu a i přes zdravotní komplikace a časté rehabilitace se do školy snaží chodit co nejčastěji. "Je šikovná, pracovitá. Musím říct, že učivo velice dobře zvládá," zhodnotila třídní učitelka Bohuslava Laudátová. "Přišlo mi, že je kolikrát víc optimistická a veselejší než ostatní děti. A je to bojovnice," chválila Lauru její asistentka Radka Piňtířová.

Rodině pomáhají dobří andělé. "Opravdu bych chtěl poděkovat všem dobrým andělům za to, že nám pomohli," vzkázal tatínek Laury.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se dobrým andělem, stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz