Zajímavosti

Dobrý anděl pomáhá i Otakárkovi. Chlapeček trpí vzácným syndromem

Malý Otakar se narodil se vzácným Charge syndromem a péče o něj je velmi náročná. Rodičům, kteří se nevzdávají, pomáhají s náročnou léčbou nejen lékaři, ale i Dobří andělé. Malý Otakárek se zákeřnou nemocí statečně bojuje.

Stejně jako všichni rodiče se i Prokop s Martinou nemohli dočkat narození druhého miminka. Jenže když Otakárek spatřil světlo světa, život se během pár okamžiků všem změnil. Diagnóza byla zdrcující, miminko trpí vzácným Charge syndromem.

"Člověk si v tu chvíli uvědomí, že život už nikdy nebude stejný," svěřil se tatínek Otakárka Prokop Stralczynský. Malý Otík se kvůli Charge syndromu narodil s neprůchodnými nosními dýchacími cestami. Dodnes má kvůli tomu, aby se mu lépe dýchalo, vytvořený otvor do průdušnice. Také musí mít sondu do bříška, kterou přijímá potravu.

Související obsah

"Jeho hlavní postižení v tuto chvíli jsou zrak a sluch. Otakar na jedno oko nevidí vůbec a na druhé oko má mínus 6,5 dioptrií. Navíc má dvě naslouchadla a potvrzenou téměř oboustrannou ztrátu sluchu," popsala synovo postižení Martina Stralczynská.

Pocity smutku a možná i zklamání po narození Otakárka zažil jeho bráška, pětiletý Melichárek. Ten se těšil na parťáka, se kterým bude dovádět a vymýšlet lumpárny. Přesto, že to kvůli zdravotnímu stavu Otakárka nejde, na lásce k němu to nic nezměnilo. "Mám brášku moc rád," prozradil malý Melichárek.

Související obsah

Rok a půl starý Otakárek se bohužel už nikdy neuzdraví, život mu ale zlepšují Dobří andělé. Díky nim tento malý, roztomilý klučina může absolvovat nejrůznější rehabilitace. "Chtěl bych Dobrému andělovi poděkovat za to, že nám umožňuje žít co možná nejvíc normální život," řekl tatínek Otakárka. "Můžeme Otakarovi dopřát něco navíc, můžeme mu dopřát plnohodnotnější péči," popsala maminka chlapce, co pro ně Dobrý anděl představuje.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se Dobrým andělem, stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

Nadace Dobrý anděl pomáhá i malé Violce, podívejte se na její příběh:

eska, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz