Prezidentské volby 2023

Výsledky 2. kola prezidentských voleb 2023. Jak se volilo ve vaší obci, okrese a kraji

Redakce TN.cz vám přináší interaktivní přehled, ve kterém najdete výsledky nejen za celou Českou republiku, ale i za jednotlivé kraje, okresy, a dokonce přímo konkrétní obce. Můžete se tak podívat, který kandidát získal největší podporu u vašich sousedů.

Sčítání opět postupovalo velmi rychle. Za 15 minut dostal Český statistický úřad výsledky z prvních obcí. A hned od první chvíle se Petr Pavel ujal vedení. To už nepustil. Za 40 minut vyšly první predikce, které jej oznamovaly jako vítěze voleb. Pavel podle nich měl získat přes 58 % hlasů, což se také nakonec naplnilo. Před 15. hodinou už bylo sečteno 40 % okrsků a Petru Pavlovi začaly přes twitter gratulovat k vítězství první osobnosti.

Premiér Petr Fiala Pavlovi gratuloval a volby hodnotil zhruba hodinu a půl po uzavření volebních místností a krátce na to přednesl vítězný projev i nově zvolený prezident. Andrej Babiš dojel do svého volebního štábu okolo 16. hodiny. Kompletně byly hlasy sečtené krátce před půl šestou. Pavel získal 3 359 151 hlasů (58,32 %), Babiš 2 400 271 hlasů (41,67 %).

STRÁNKU S PŘEHLEDNÝMI VOLEBNÍMI VÝSLEDKY NAJDETE ZDE

Můžete se podívat, jak volili Češi v jednotlivých krajích, okresech či v zahraničí. Pod mapou s volebními výsledky podle okresů nebo krajů najdete odkazy na jednotlivá statutární města a také políčko, přes které si můžete najít přímo výsledky ve vaší obci.

Petr Pavel ovládl většinu krajů České republiky. Andrej Babiš jej porazil jen v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji. Vůbec největší baštou pro nového prezidenta byla Praha, kde jej podpořilo 76,36 % voličů. Pavel dominoval také v zahraničí. Tam dokonce získal 95,21 %, téměř 22 tisíc hlasů.

Související obsah

Na stránce najdete také všechny články, které ve volební den web TN.cz vydal. Jak volby probíhaly, si můžete připomenout v on-line reportáži. Najdete tam také první slova nově zvoleného prezidenta i reakci neúspěšného kandidáta. Můžete si také pustit reakci premiéra Petra Fialy. A dočtete se také, jaké první kroky Petr Pavel chystá.

TN.cz

K tématu Prezidentské volby 2023

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz