Domácí

Shoďme jadernou bombu k hranicím s Polskem, radí ruský propagandista

Shoďme jadernou bombu k hranicím s Polskem, radí ruský propagandista
Vladimir Solovjov a Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Rusko by mělo použít na Ukrajině taktickou jadernou zbraň. Myslí si to Putinův propagandista Vladimir Solovjov. Chce tak zabránit dodávkám západních zbraní na Ukrajinu.

"Musíme obnovit testy jaderných zbraní, rozvázat všechny související smlouvy o zákazu jaderných zkoušek. A pokud bude potřeba, tak taktické jaderné zbraně i použít," prohlásil Solovjov ve vysílání státní televize Rossija 1. 

Použít by se podle podle něj měly u hranic s Polskem. "Zabránili bychom tak tomu, že touto cestou pokračuje zásobování," uvedl. "Zničme mosty přes řeku Dněpr. Všechny. Přes řeku Dněpr by neměl vést jediný most," pokračoval.

Vadí mu také, že ruská armáda podle něj neútočí na železnici a lodě. "Vojenské vybavení, které jede na Ukrajinu, a nezáleží, na jakém je území, musí být zničeno," řekl. Toho, že by zareagovala Severoatlantická aliance (NATO), se nebojí. 

Související obsah

Na slova ruského propagandisty upozornil na twitteru poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. "Pozor, Polsko!" napsal k videu, ve kterém podle něj Solovjov vyjmenovává své sny.

Není to poprvé, co známý ruský propagandista vyhrožuje jadernými zbraněmi. "Nepoužívání jaderných zbraní je nebezpečný trend," uvedl na konci ledna. Solovjov, který má podle magazínu Newsweek blízko k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, už tenkrát říkal svému hostovi, že by se tyto zbraně měly použít na dodávky vojenského vybavení na Ukrajinu.

Rusko plánuje velkou ofenzivu:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz