Zahraničí

Exploze na běloruském letišti. Ruský výzvědný letoun je poškozený

Exploze na běloruském letišti. Ruský výzvědný letoun je poškozený
Ruský letoun | Zdroj: Profimedia

Běloruským vojenským letištěm Mačuliščy u Minsku v neděli dopoledne podle skupiny Hajun otřásla exploze. Ruský výzvědný letoun A-50 je vážně poškozený. Zaútočit na něj měly drony.

"Podle předběžných zpráv byl cílem ranního a nočního útoku letoun A-50 AEW ruského letectva, který utrpěl škody," sdělila na sociální síti Telegram skupina Hajun, která sleduje pohyby ruské armády. O incidentu informovala agentura Ukrinform.

Podle skupiny pravděpodobně letoun poškodily dva drony. Informovala o tom v neděli večer na twitteru. Že na letišti slyšeli explozi, tvrdí i lidé v okolí, napsal web euromaidanpress.com.

O události napsala na telegramu také skupina ByPol, což je organizace složená z bývalých příslušníků běloruských bezpečnostních složek. Ta naznačuje, že za incidentem stáli běloruští partizáni.

Související obsah

Letoun už podle organizace nevzlétne. "V důsledku dvou výbuchů byla poškozena přední a střední část letadla, poškozena avionika a radarová anténa," uvedla. "K nehodě došlo v době, kdy v blízkosti letounu pracovala technika na odklízení sněhu," doplnila. Organizátoři sabotáže jsou podle neověřených informací skupiny ByPol v zahraničí.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko míří do Pekingu:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz