Zpravodajství

Světový rekord v pojídání chilli papriček je na dosah

Většina lidí zrudne a sahá po sklenici s vodou po požití i jen kousíčku chilli papričky. Manuel Quiroz jich klidně spořádá tucty, tře si je o kůži a dokonce si jejich šťávu kape do očí. A ani při tom nemrkne.

Taxikář z mexického hlavního města si svým nadáním již vydělal hodně peněz a teď se chce stát světovým šampiónem. Zatím se mu však nepodařilo najít organizaci, která by mu tento titul mohla udělit.

"Chilli mne prostě nepálí. Vůbec mi to nic nedělá. Je to stejné, jako bych jedl ovoce," řekl Quiroz reportérům agentury AP. Dodal také, že svůj talent objevil už v sedmi letech a během života vyhrál hodně sázek si lidmi, kteří si mysleli, že snědí víc chilli papriček než on. Pan Quiroz se také chce dostat do Guinnessovy knihy rekordů. Má za to, že nikdo na světě nemůže sníst víc chilli než on. Přiznal, že si nikdy nezašel za doktorem, aby zjistil, zda pro jeho schopnost existuje nějaké lékařské vysvětlení.

"Proč bych chodil za doktory? Mně je dobře. Konzumace chilli papriček mi vysloveně prospívá. A možná budu díky nim i slavný," dodává pan Quiroz.

Pokud by někdy mělo dojít ke světovému turnaji v konzumaci pálivých papriček, patrně by mexický šampión našel největší soupeře v Thajsku nebo Indii, zemích vyhlášených výjimečně ostrou kuchyní.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz