Zpravodajství

Na útěku z pasťáku vykrádali a zapalovali chaty

Na útěku z pasťáku vykrádali a zapalovali chaty
Zdroj: TV Nova

Dva mladíci na útěku z výchovných ústavů vykrádali a podpalovali na západě Čech rekreační chalupy. Způsobili tím milionové škody. Jejich řádění, které chalupáři označují jako barbarství, je ale naštěstí konec. Po rozáhlé pátrací akci, do které se zapojil i vrtulník, je o silvestrovské noci zadželi policisté ze Sokolovska.

Je mu 17, ale má toho za sebou víc než leckterý dospělý. Společně se svým o tři roky mladším kamarádem stačili za pouhé dva měsíce, kdy byli na útěku z ústavu, vykrást přes čtyřicet chat a chalup.

Chalupy po vykradení začali podpalovat. Před týdnem řádili v Údolí, teď v Třídomí. V reportáži vidíte v plamenech cennou hrázděnku. Plameny ji úplně zničily. Škoda dosahuje bezmála tří milonů korun.

To už ale byli policisté zlodějům a žhářům v patách. Podle svědeckých výpovědí se mladíci pohybovali v těchto hustých lesích v okolí Horního Slavkova.

Na 50 policistů včetně psovodů pročesávalo těžko přístupný terén o rozloze 20 kilometrů čtverečních. Do pátrání se zapojil i vrtulník.

Po osmi hodinách se podařilo mladíky dopadnout. Zatímco trestní stíhání 14letého chovance policie vzhledem k jeho nízkému věku odložila, 17etý komplic trestu neujde.

Bylo zahájeno trestní stíhání pro provinění z krádeže, porušování domovni svobody a poškozování cizí věci.

Protože se jedná o mladistvého, hrozí mu trestní sazba poloviční, než tomu bývá u dospělých pachatelů. Za mřížemi může strávit rok a půl.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz