Bývalý americký prezident Donald Trump tlačil na svého viceprezidenta Mikea Pence, aby zvrátil výsledek prezidentských voleb, přestože sám věděl, že je to nezákonné a protiústavní. Vyplývá to ze zjištění komise pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského ledna. Když Pence odmítl, část vyprovokovaného davu volala po jeho oběšení. Rozzuření útočníci se pak k viceprezidentovi chráněnému agenty tajné služby dostali uvnitř Kapitolu na vzdálenost pouhých 12 metrů.
Na Ukrajině padli do zajetí první dva Američané. Informoval o tom portál The Telegraph. Devětatřicetiletý Alexander Drueke a sedmadvacetiletý Andy Huynh působili na straně ukrajinské armády jako dobrovolníci. Do zajetí padli, když během mise vstoupili na předměstí Charkova, o kterém si mysleli, že bude prázdný. Skupinu však přepadla ruská přesila. Podle zmíněného listu může Rusko použít zajaté muže jako důkaz, že se USA přímo zapojuje do bojů na Ukrajině. Kreml by na základě toho mohl po USA vyžadovat ústupky v sankcích výměnou za osvobození zajatců.
Členové výboru americké Sněmovny reprezentantů, který vyšetřuje loňský útok na Kapitol, uvedli, že mají dostatek důkazů, aby ministerstvo spravedlnosti zvážilo trestní stíhání bývalého prezidenta Donalda Trumpa za snahu zvrátit výsledky voleb. Trump tehdy bez důkazů tvrdil, že volby byly zmanipulované, což vedlo k útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu v době, kdy zákonodárci potvrzovali volebního vítězství Joe Bidena.