Aktualizováno 13.10. 2017 11:29
Volby 2017

Koho chtějí lidé za premiéra? Ukázal to EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM

Zdroj: TV Nova

Koho bychom chtěli za nového premiéra? Téměř třetina lidi odpověděla, že neví. Vyplývá to z exkluzivním průzkumu pro TV Nova, ve kterém jsme zjišťovali, jaká panuje nálada v Česku před volbami. Mezi rozhodnutými voliči vítězí s náskokem Andrej Babiš.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v průzkumu mezi všemi lídry získal 28 procent. Zbytek tváří kampaní skončil s velkým odstupem za ním. O to překvapující je, že když si lidé měli vybrat už jen mezi ním a Lubomírem Zaorálkem, tak se náskok lídra hnutí ANO smazal.

 

Průzkum ale také ukázal, že ani volební lídr ČSSD, který získal 8 % hlasů, to nemá tak jednoduché. Příznivci sociální demokracie by totiž skoro stejně rádi viděli premiérem opět Bohuslava Sobotku (7 %). Na čtvrté místo se s 4 % dostal Tomio Okamura. Třetina respondentů ale neodpověděla.


Kdo by podle Vás měl být novým českým premiérem?

 

Kdo by podle Vás byl lepším premiérem - Andrej Babiš nebo Lubomír Zaorálek?

 

Jeden z nejrozsáhlejších předvolebních průzkumů, kterého se v říjnu účastnilo 1001 respondentů, se také ptal, kdo vyšel vítězně z květnové vládní krize. A šaráda s demisí se Bohuslavu Sobotkovi, který nejdříve tvrdil, že chce Babišovu rezignaci, nevyplatila.

 

 

Ministr financí odejít odmítal a nakonec tak hrozila demise celé vlády. Babiše až po dlouhých týdnech a patrně s jeho svolením odvolal prezident. Z průzkumu pak vyplývá, že z celého střetnutí vyšel vítězně právě Andrej Babiš, kterého podpořilo 59 % respondentů.

 

Kdo podle Vás vyšel vítězně z letošní květnové vládní krize - Bobuslav Sobotka, nebo Andrej Babiš?

 

Další klíčové otázky letošní voleb s exkluzivního průzkumu budou zítra odtajněny ve Snídani s Novou. Ranní vysílání sledujte od 5:55 ráno.

František Bůžek/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.10. | 19:44 Vojta Také
48
Který hňup chce Kalouska ?
12.10. | 20:24 bimbi20
-44
Samozřejmě pan Kalousek.Jediný férový chlap a gentleman v této rasistické ...
21.10. | 11:31 Josef Hladik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tato diskuse ukazuje na inteligenci zde přispěvatelů.Pánové máte se čím chlubit.Skutečně ty diskuse ukazuje vaši úroveň a výchovu.Inu jací rodiče takový potomci je to lidský odpad.
13.10. | 20:19 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
13.10. | 19:45 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
13.10. | 19:45 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jsi nepoucitelnej,,precti si to jeste jednou, a jednou skus i myslet hlavou..Opravdu Vok nebyl Premyslovec. Nebyl on taky" napriklad"!! nepritelem rezimu?? Nebo jeho synkem"?? BOze boze, rozklad tve osobnosti je nezadrzitelny...
13.10. | 18:39 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
13.10. | 18:28 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, jen tak pro info, Vok byl Rožmberk, nikoli Přemyslovec. Studuj, uč se, nevzdělanej primitivní gerontskej čůůůůůůůůůůůráku. Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku
13.10. | 18:38 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
13.10. | 18:28 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
13.10. | 18:35 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Prvni pad--kdo co, trebas druhy pad-koho,ceho,trebasa, treti pad,komu,cemu,- trebasovi treba i Drzkatym!! Uc se, uc se, uc se! Zdravi..V.I.Uljanov..
13.10. | 18:28 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Hnupe drzkatej,,, nejen Premyslovci, ale verim ze pomalu vymrou Hawloidi,,ale ja dal Premyslovce jako"" PRIKLAD"" nauc se uz chapat co basnik chce rist!! A nerikej ze takovej VOK nema nekde potomky levobocku! DOufam ze ty to nejses!
13.10. | 17:58 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
13.10. | 14:37 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, trochu logiky. Pokud Přemyslovci vymřeli po meči ve 14. století, těžko hledat jejich potomky, nevzdělanej primitivní gerontskej čůůůůůůůůůůůráku. Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku
13.10. | 17:48 zvonekdozahrady
4
Náhlasit nevhodný komentář
To je nedůvěryhodný, hrobník ČSSD Sobotka nemůže být na třetim místě.
13.10. | 14:37 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
NEstalo by zato poohlidnout se po potomcich treba Premyslovcu a zavest i v Cesku opet Kralovstvi ceske? Restituovalo se jinym podivnym figurkam, proc tedy ne Premyslovcum?? A bude po starostech koho na Hrad!!