Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2014 08:13
ke kávě i na oslavu

Sladké potěšení od LÁDI HRUŠKY: Vyzkoušejte pletený čokokoláč!

Láďa Hruška: Pletený čokokoláč
Zdroj: TV Nova

Gurmánský experimentátor vzal opět kuchyni útokem. Dneska se Láďa Hruška pustil do koláče, který na první pohled vypadá složitě, opak je ale pravdou. Recept na pletený čokokoláč bude bezesporu aspirovat na hit mezi dezerty.

Pletou se svetry, občas nohy a někdo si plete pojmy s dojmy. Láďa Hruška vám dnes uplete výtečný koláč s čokoládovou náplní.

 

Co budete na čokoládovou pochoutku potřebovat?

Pletený čokoládový koláč
Zdroj: TV Nova

 

Všechny ingredience na těsto smícháme v jedné nádobě a jako vždycky uhněteme jednolitý bochánek těsta. Ten pak dáme odpočinout asi na tři čtvrtě hodiny. Pokud chcete, aby těsto lépe vykynulo, strčte ho i s mísou do teplé vody  a uvidíte.

 

Těsto si pak rozdělíme na čtyři díly a z každého uválíme placku silnou asi dva milimetry. Na jeden vyválený kus těsta položíme talíř, obtáhneme si kolečko a to vymažeme lískooříškovým krémem. Toto opakujeme ještě dvakrát, poslední patro samozřejmě zeshora nemažeme.


 

Dílko podložíme pečícím papírem, nahoru opět položíme talíř a jako podle šablony ořízneme přebývající těsto na kraji. Uprostřed si pak lehce obtáhneme hrneček, kvůli ornamentu, který budeme vyrábět. Postupným půlením si rozdělíme dort na šestnáctiny a vždy dva sousední kousky otočíme proti sobě, aby vznikl efekt pletení.

 

Pak už zbývá naší pochoutku pomazat bílkem, přesunout na plech a šup do trouby. Na 180 stupňů na 15-20 minut. Odložte dietu, protože tohle je opravdová pochoutka. Dobrou chuť!


NA CELÝ RECEPT SE PODÍVEJTE ZDE.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Potraviny dobré pro naše zdraví: K čemu jsou dobré borůvky a k čemu avokádo?

GALERIE nejen pro chuťové buňky: Koukněte na nejroztomilejší jídla historie

TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.11. | 22:10 judita5
31
Jsem ráda za recepty Ládi Hrušky, dělala jsem jich dost na to, abych to ...
22.11. | 14:33 Jana Šebestová
-37
já nechápu,jak může lidi,tak oblbovat,že mu není hanba,to nejsou jídla k ...
4.1. | 07:56 Jarmila Stavrevová
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdybyste to zkusili a občas si recept trochu pozměnili tak uvidíte jaká je mňamka. Hrníčkové knedlíky vařím pořád, jednou s bylinkami, jednou se špekem, jednou přidám brambory a hodí se ke všemu , za chvíli jsou připravené, pak je vrazím do hrnku a do vody a jdu si dělat další. Plněné kuřecí ...
22.12. | 00:16 unger55
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Tyto recepty mu asi nikdo neposlala, ty vzal z internetu
22.12. | 00:15 unger55
1
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.goodshomedesign.com/braided-nutella-bread/
25.11. | 08:27 Franta Kolinský
-8
Náhlasit nevhodný komentář
To myslíte toho šunta který už na pohled vypada jako dement?
23.11. | 10:10 Martin Svoboda
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Zbytek se dá použít jako čtvrtá řada...:-)
22.11. | 22:10 judita5
31
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem ráda za recepty Ládi Hrušky, dělala jsem jich dost na to, abych to posoudila. Nadává asi ten, kdo má buďto plno peněz, vaří pro více lidí, anebo to nikdy nezkusil. Nemám na jídla od pana Polhreicha...samé maso a nejlépe pravou svíčkovou...Stejně tak i Jirka Babica pomáhá nám co musíme počítat ...
22.11. | 16:24 jarmila-co-se-nemyla
25
Náhlasit nevhodný komentář
jasně, koupit, to je to nejlepší, to umí teda každý blbec!!! by mě teda zajímalo, kolik jste toho napekl vy???? a pochlubte se!!!!! tím netvrdím, že všechny recepty jsou skvělé, ale na tady téhle buchtě s nugetou nevidím nic špatného, takové stupidní komentáře píšou debilové co si sami neumí ...
22.11. | 16:16 optimas
-24
Náhlasit nevhodný komentář
Jděte s tím kryplem do piče i s těmi jeho výtvory. Já si raději koupím Marlenku než takovou cundu
22.11. | 14:49 Kaja Kryl
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Jana Šebestová- osobo ženského pohlaví, vy jste ten skvost pečení zkoušela a nepovedl se vám, nebo jen tak plkáte ? Je to docela chutný a hezký výtvor. Nebo jen nemáte ráda Laďu a dopředu haníte?
22.11. | 14:33 Jana Šebestová
-37
Náhlasit nevhodný komentář
já nechápu,jak může lidi,tak oblbovat,že mu není hanba,to nejsou jídla k jídlu.Také by mě zajímalo,kde chodí na ty částky za suroviny.Už by měl začít něco pořádného dělat.Protože nemá práci,tak se snaží zuby nehty držet na Nově.