Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2016 12:39
průzkum

Zeman má rekordní podporu: Za tyto názory mu Češi nejvíc fandí

Miloš Zeman - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Podpora veřejnosti vůči prezidentovi Miloši Zemanovi roste. Podle průzkumu společnosti Sanep mu nejvíc bodů přihrávají postoje k uprchlické krizi a hájení národních zájmů.

Tři roky po nástupu do funkce má Miloš Zeman nejvyšší podporu veřejnosti v historii. V aktuálním průzkumu společnosti Sanep ho hodnotí kladně 70,2 % dotázaných obyvatel ČR, což je nejvíce od počátku jeho působení v prezidentském úřadu. Loni v listopadu měl podporu 67,2 %.

 

Nejvíc bodů získává Zeman za postoje k uprchlické krizi. Kladně je hodnotí 75,6 procent dotázaných. Vysokou podporu mají také Zemanovy výroky směřující k hájení ekonomických a národních zájmů ČR, které podporuje 69,3 procenta respondentů.

 

13

GALERIE: Průzkum o Zemanovi

Zdroj: SANEP

Průzkum SANEP o Zemanovi

Hodnocení:

 

Slabší podporu mají Zemanovy aktivity spojené s Čínou. Přesto jsou většinově vnímány kladně - ve vztahu k Číně prezidenta podporuje ho 63,4 % občanů. Zahraniční politiku prezidenta celkově hodnotí pozitivně 61,9 % dotázaných.

 

 

Co lidem vadí na Zemanovi?

Agentura Sanep vyzvala respodenty, aby vlastními slovy uvedli, co jim na osobě Miloše Zemana nejvíce vadí a naopak nejvíc vyhovuje. Oba protipóly protínají Zemanovy postoje k uprchlické krizi a zahraniční politice.

 

Nejvíce dotazovaným lidem vadila vulgárnost, arogance, populisus, sebestřednost, rasismus a xenofobie. Naopak nejvíc kladně respondenti hodnotili postoje k uprchlické krizi, upřímnost, vlastenectví, odmítání islámu a nepodlézavost EU a USA. Část dotázaných rovněž uvedla, že Miloš Zeman je nejlepším prezidentem ČR. 

 

 

Analytici společnosti Sanep z odpovědí respondentů vyčetli, že zatímco po svém nástupu na Pražský hrad názory a postoje Miloše Zemana národ rozdělovaly na dva nesvážené tábory, aktuálně postoje prezidenta k uprchlické krizi, EU a hájení národních zájmů většinově domácí populaci sjednocují.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.2. | 12:55 miomiu
61
Pan prezident Zeman je nejlepsi prezident CR od dob T.G.Masaryka. Navic Zeman ...
15.2. | 12:55 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-64
Je to populistickej hradní šašek, jehož pravomoci končí kladením věnců.
17.2. | 20:24 podolsji
8
Náhlasit nevhodný komentář
Oldrich Slezak. Nevim, kde jste na to tvrzeni prisel? Ale vase nenavist k Zemanovi Vas jednou zadusi.
16.2. | 10:33 Oldrich Slezak
-16
Náhlasit nevhodný komentář
U nás bude mit vždy podporu každý kdo bude chtít "zavádět pece na lidi" nebo chtít z lidi"dělat masokostní moučku". U nás prostě frčí rasismus a xenofobie. Proto ma takovou podporu. Vzpomínáte ještě na pana Sládka z Republikánské strany co chtěl stavět tábory pro cikány ? A jak ...
16.2. | 09:42 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-11
Náhlasit nevhodný komentář
16.2. | 08:10 Tony: A nebejt 40 let komunistickejch experimentů, mohli jsme si žít ještě lépe, TheBille
16.2. | 08:10 Tony
17
Náhlasit nevhodný komentář
Nežijeme si špatně to se musí přiznat ale ještě lépe by bylo kdyby po r.89 nebyl Klaus,nebyla by tím zločinecká ODS,nebyl by Kradlousek,Topoldalík a nakonec Nagynečas a ještě Fiala.A ODS která rozkradla a vytunelovala vše co nebylo sto metru pod zemí!!!
16.2. | 08:01 Jan Vanicek
-8
Náhlasit nevhodný komentář
roko-lanek ano Vaclav Havel chlastal, tak jako chlasta cela Ceska Republika. Jenom nevystupoval "pod vlivem"na verejnosti,jako Zeman.
15.2. | 19:41 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-24
Náhlasit nevhodný komentář
15.2. | 19:34 roko-lanek: Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pičovat, kvičet a hýkat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
15.2. | 19:34 roko-lanek
28
Náhlasit nevhodný komentář
Ožrala a netahlo Havel nechal rozkrast naši republiku.Doufam že ho pekelne plameny smaži do dnes.
15.2. | 19:22 Petr Szabo
-25
Náhlasit nevhodný komentář
Zeman je nejvetsi bezpecnostni riziko naseho statu!! Podlizani zaostalemu,zakernemu a fasounskemu Rusku nema obdoby od dob Husaka.Je nejvetsi zlodej v nasem state co nebyl odsouzen za jeho premierovani.Nic nevymyslel a na dobrou situaci v CR nema kvuli zadnym pravomocem zasluhu.Vsude znaji jen Havla
15.2. | 19:05 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-22
Náhlasit nevhodný komentář
15.2. | 18:59 r126pkp: Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, gerontskej TheBille
15.2. | 18:51 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-17
Náhlasit nevhodný komentář
15.2. | 18:43 r126pkp: No, nevím, kdo si neví rady a odpovídá kopírováním mých příspěvků, gerontskej TheBille