Šíření Covid-19

Česko má devět mrtvých s koronavirem, nakažených je 1925

Lucie Staničková
Lucie Staničková, Roman Dolejský
26.3. 2020 6:24
Téma:

Počet nakažených koronavirem ve světě překročil hranici půl milionu. V novoměstské nemocnici na Vysočině se virem nakazil už druhý pracovník. Prezident Miloš Zeman podepsal zákony týkající se ošetřovného, maturit a pozastavení EET.

Hlavní události

- Česká republika má devět obětí s koronavirem

- Vláda ve čtvrtek schválila řadu nových opatření a upravila některá stávající. Více informací zde

- Podle nového nařízení nesmí lidé na veřejných místech pobývat ve více než dvou

- Poslanecká sněmovna schválila změny v ošetřovném, pozastavení EET a další, změny posvětil i Senát a prezident

- Počet nakažených v Česku je 1925, deset pacientů se z nemoci vyléčilo. Testům na koronavirus se podrobilo 26 698 lidí

- V Itálii přibylo 6153 nakažených, celkový počet je 80 539. Zemřelo dalších 662 lidí, mrtvých je tak v součtu 8165

- Celosvětově se nakazilo více než 520 tisíc lidí, nemoci podlehlo přes 23 tisíc pacientů. Počet vyléčených přesáhl 123 tisíc

 

Podle aktuálních informací v České republice zemřelo již devět lidí s kronavirem. Počet nakažených se od rána zvedl o 150 na 1925.

 

Jedním ze zemřelých byl 80letý muž v královéhradecké nemocnici. Lékaři mu již dříve diagnostikovali vážnou onkologicko-hematologickou chorobu. Jedná se o sedmou oběť v Česku. Informaci přinesla Česká televize.

 

On-line reportáž

Pandemie Covid-19

22:57

22:34

Poslanci Evropského parlamentu při své čtvrteční plenární rozpravě podpořili opatření Evropské unie pro boj proti nákaze Covid-19 a vyzvali členské státy k větší vzájemné solidaritě.

22:08

Ve Francii přibylo za den více než 365 mrtvých nakažených koronavirem včetně teprve 16leté dívky, která žila u Paříže. Informaci přinesl portál thelocal.fr.

 

Už druhého nakaženého zdravotníka hlásí novoměstská nemocnice na Vysočině. “Druhá osoba s onemocněním COVID-19 pracuje na interní JIP. Jedná se o osobu, která byla v kontaktu s první pozitivní zdravotní sestrou – spolujízda autem do zaměstnání,“ uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková Homolová.

 

V současné době je jednotka intenzivní péče v nemocnici uzavřená a nemocnice ji nechala vydezinfikovat, zavedla přísná režimová opatření. “Pouze jeden pacient hospitalizovaný na interní JIP přišel s druhou pozitivně testovanou osobou do kontaktu, byl přeložen na chirurgickou JIP do samostatného, odděleného boxu, aby mohla být interní JIP opakovaně dezinfikována,“ doplnila Pecková Homolová.
 

Vláda na čtvrtečním zasedání schválila řadu nových opatření kvůli koronaviru a upravila některá stávající. Ministři se jednomyslně shodli na tom, že živnostníkům, kteří kvůli mimořádným opatřením nemohou pracovat, stát finančně pomůže.

 

 

Kabinet také jasně nastavil ošetřovné pro OSVČ. Zároveň dojde ke znovuotevření některých obchodů a služeb. Více informací naleznete v článku na TN.cz.
 

Ve středu zemřeli v České republice tři pacienti nakažení Covid-19. Jednalo se o pacienta s koronavirem v Thomayerově nemocnici, který ležel na oddělení následné péče a měl pokročilé srdeční selhání.

 

 

Ve druhém případě zemřel 83letý muž, který ležel v nemocnici Na Bulovce. "Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem," uvedla nemocnice na twitteru.

 

Třetím zemřelým je 88letý muž ze Středočeského kraje, který byl s koronavirem v domácím léčení. Mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová uvedla, že muž trpěl chronickým onemocněním.

 

Španělsko je po Itálii zemí s největším počtem obětí. Dokonce překonalo Čínu. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz