koronavirus v evropě

Německo: Češi Covid-19 nezvládají. Jejich vláda je nezodpovědná

V Polsku a v Německu dál stoupá počet nakažených koronavirem
Zdroj: TV Nova
Téma:

Česko se z kovidového premianta rychle proměnilo ve varovní případ. Alespoň v Německu. Přední deník Frankfurter Algemaine napsal, ze za to může vláda svým nezodpovědným přístupem. ćesko má teď stejný nárust nemocných jako Německo, to má přitom osmkrát víc obyvatel. Dánsko nově nechce čechy na své území pouštět vůbec.

Česko je varovný příklad. Vláda slíbila lidem moře místo bezpečnostních opatření. Vlivný deník Frankfurter Algemaine neměl s Českem slitování. Pro Němce jsme teď ohrožení.

 

Například Pražané do Německa můžou jen s testem nebo po karanténě. V říjnu se to má ještě zpřísnit. nekontrolované šíření nákazy je v Německu spojované s bujarými večírky.

 

Nově odmítá Čechy Dánsko. Od půlnoci 12: 9. budou vpuštěni do země jen ti, kteří mají pádný důvod. Za odůvodněné považují dánské úřady cesty za prací, k pracovnímu pohovoru nebo z důvodu přepravy zboží. Do Dánska mohou přicestovat i studenti za účelem studia na VŠ nebo SŠ, informovalo české ministerstvo zahraničí.

 

Rekordní přírůstky nových případů hlásí i Slovensko nebo Maďarsko a Ukrajina. Nejde ale jen o východ Evropy, rekord hlásí i Francie.Téměř 10 tisíc za jeden den. "Začátek léta byl klidný. Naše kapacity jsou dál dostačující, nárůst počtu nových pacientů je ale dost rychlý. Průběh nemoci je dost podobný tomu z jara. Největší riziko je teď pro lidi mezi 50. a 60. rokem věku," uvádí francouzský lékař Pierre-Yves.

 

Rakousko dnes zveřejnilo nový semafor opatření. Kromě Vídně, Štýrského Hradce a Kufsteinu se do druhého - žlutého stupně - nově dostal i Wiener Neustadt, Innsbruck, okres Korneuburg u Vídně a alpský okres Schwaz

 

Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem, celosvětově překročil hranici 28 milionů. Vyplývá to z údajů zveřejněných americkou Univerzitou Johnse Hopkinse. Ve spojitosti s nákazou zemřelo už přes 910 tisíc lidí.

Martina Nášelová, tbc TN.cz