Volby 2020

Druhé kolo senátních voleb. Voliči mohou hlasovat až do večera

Barbora Slavíková
Barbora Slavíková
Publikováno 9. 10. 2020
Téma:

V pátek se ve dvě hodiny odpoledne znovu otevírají volební místnosti pro druhé kolo senátních voleb. V nich mohou lidé rozhodnout o více než dvaceti senátorských křeslech.

Druhé kolo senátních voleb se bude konat v celkem 26 obvodech. Jediným, kde lidé dnes ani zítra hlasovat nebudou, je Děčín. Tam už v prvním kole získal téměř 53 % místostarosta obce Krásná Lípa a senátor Zbyněk Linhart, který svůj mandát obhájil.

 

Na rozdíl od prvního kola voleb, kdy lidé dostávali volební lístky do svých schránek, budou mít voliči hlasovací lístky k dispozici až ve volební místnosti, kde musejí prokázat svou totožnost.

 

 

Volby se opět uskuteční za přísných hygienických opatření. Tomu, kdo nebude mít při vstupu do volební místnosti zakrytá ústa a nos rouškou, hrozí pokuta.

 

Už ve středu mohli rozhodovat o budoucích senátorech ti, kteří jsou kvůli koronaviru v nařízené karanténě, a to z aut na drive-in stanovištích. O ta byl ale oproti minulému týdnu, kdy se volilo i do krajských zastupitelstev, o poznání menší zájem.

 

 

Například v Prachaticích nedorazil nikdo. V Plzeňském kraji využilo možnost volit z auta pouze 11 lidí. Do večera mohli lidé požádat o hlasování do přenosné volební schránky. Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Související témata:
TN.cz