Vicepremiérova svatba

Hamáček se podruhé oženil, svatba s političkou proběhla tajně

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 1. 8. 2020
Téma:

Jan Hamáček (ČSSD) se podruhé oženil. Ve čtvrtek odpoledne si tajně vzal političku Gabrielu Kloudovou, bývalou členku ODS. Ministr vnitra se přitom teprve před několika měsíci rozvedl.

Někdejší šéf krizového štábu Jan Hamáček je podruhé ženatý. Ve čtvrtek si vzal Gabrielu Kloudovou, bývalou pražskou členku ODS a vlivnou úřednici.

 

O svatbě ministra vnitra informoval deník Blesk. Jeho vztah s Kloudovou se v politických kruzích řešil delší dobu, Hamáček si ale soukromí střeží. Po rozvodu s první manželkou se otázkám o osobním životě vždy obratně vyhýbal.

 

Hamáček a Kloudová si řekli ano tajně, bez pozornosti veřejnosti i médií. O den dřív ale vicepremiér avizoval, že se bude ženit (čtěte zde). Datum i místo si však nechal pro sebe.

 

 

Kloudovou během vlády Mirka Topolánka (ODS) považovali za premiérovu pravou ruku. V letech 2010 až 2014 byla pražskou zastupitelkou, v roce 2013 z ODS odešla a neúspěšně kandidovala do Sněmovny za blok Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové. 

 

 

Hamáček se s první manželkou Kamilou rozvedl po 13 letech na jaře. Rovněž Kloudová už byla vdaná, v roce 2015 byla krátce manželkou náměstka pražského primátora Jiřího Vávry.

 

Jan Hamáček vyjednává o volbách v karanténě. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz