spor o ministra

Konec vládní krize? Šmarda už nechce být ministrem kultury

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20. 8. 2019 18:22
19.8. 2019 22:22
Téma:

Kandidát na post ministra kultury Michal Šmarda požádal předsedu ČSSD Jana Hamáčka o stažení jeho nominace. Uvedl, že bylo možné ušetřit tři měsíce, kdyby se premiér rozmyslel hned na začátku.

Michal Šmarda v pondělí večer na sociálních sítích zveřejnil, že už nadále nechce být členem vlády Andreje Babiše. Důvodů uvedl hned několik. "Tři měsíce řešil pan premiér problém, který by každý starosta vyřešil za tři dny. Na tohle já vážně nemám čas," reagoval Šmarda v úvodu příspěvku.

 

Česká politika se podle něj musí změnit, protože nás prý čekají těžší problémy, v čele státu tak podle něj mají být lidé, kteří je budou řešit. "Ne všechno vyřeší mediální mágové, koblihy a červené kšiltovky. Je potřeba začít opravdu pracovat a přestat hrát blbé hry," doplnil Šmarda.

 

Podle něj měl prezident Miloš Zeman pravdu v tom, že Šmardovi chybí jedna důležitá věc, kterou je přímý mandát od lidí. Rozhodl se proto v příštích volbách kandidovat do Senátu.

 

 

"Tohle je svět, ve kterém už nechceme žít. Vím o lepším. Chci, aby politici sloužili lidem. Chci, aby byli srozumitelní a přestali s nesmyslnými intrikami. Ty opravdu nikomu nic dobrého nepřinášejí," zveřejnil Šmarda.

 

Na Šmardovo rozhodnutí reagoval předseda ČSSD Jan Hamáček takto: "Rozhodnutí Michala Šmardy vzdát se kandidatury na ministra kultury respektuji a lidsky chápu, jakkoliv mě to mrzí."

 

Na reportáž TV Nova po pondělním jednání Hamáčka s Babišem se můžete podívat zde:

 

 

TN.cz