Shoppaholici

Otevřely se některé obchody. Stály se fronty, lidé kašlali na rozestupy

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Publikováno 9. 4. 2020
Téma:

V Česku pokračuje zmírňování opatření, která vláda nedávno zavedla. Od dnešního dopoledne je možné znovu nakoupit v hobbymarketech, obchodech se zahradnickými potřebami, ve stavebninách nebo železářstvích. Otevírají se také prodejny a servisy jízdních kol. Na řadě míst se už od rána tvořily fronty.

Zaplněná parkoviště a fronty před vchodem. Povinné dvoumetrové rozestupy nikdo příliš neřešil. Nedočkaví lidé chtěli dovnitř, zaměstnanci ústeckého hobbymarketu je proto museli krotit a zákazníky dovnitř pouštěli po skupinkách.

 

Zboží pak uvnitř mizelo ve velkém. "Zahradní věci, zeminu, substráty, bramborovou sadu. Všechno na zahrádku a k baráku," svěřil se jeden ze zákazníků. Další se chystal udělat rozvod vody, mizely také obrubníky na záhony a dlažba na chodníky. Někteří ale návštěvy obchodu po chvíli litovali: "Zmatek, jenom zmatek. Ten nával je šílený," popisoval situaci jeden z přítomných.

 

 

Uvolňování protivirových opatření začalo už v úterý, kdy se otevřely sběrny surovin, kompostárny a zároveň některá venkovní sportoviště. Také už není nutné při sportování nosit roušku. Další zákazy by se mohly uvolňovat po Velikonocích. V plánu je otevření obchodů s dětským oblečením a obuví, papírnictví nebo kadeřnictví.
 

Související témata:
TN.cz