Vstřícný krok

Respirátory a naděje. Obchody už se připravují na pondělní otevření

Téma:

Na otevření provozoven od příštího pondělí se už začali připravovat obchodníci. Doplňují zboží, řeší rozpisy směn a také shánějí  respirátory pro své zaměstnance i dostatek dezinfekce pro zákazníky. 

Doufali, že skončí nouzový stav a oni budou moci otevřít. To se ale v pondělí nakonec nestalo. Jakmile však večer přišel ministr průmyslu a obchodu s oznámením, že se s kraji dohodl na otevření prodejen, obchodníkům znovu svitla naděje.

 

"Pro nás to znamená hlavně samozřejmě doplňování zboží a také věnujeme hodně času úklidu veškerých oddělení a dezinfekci prostor," popsal vedoucí prodejny Datart Tomáš Křepelka.

 

 

"Všechno se připraví, naplní se regály, všechno zboží přijde ze skladu na prodejnu, snažíme se, aby zákazníci měli ten nejlepší servis," přizvukuje Jana Rajtorová z hračkářství Bambule.

 

"Některé dny tam probíhalo přijímání nového zboží, aby právě jsme mohli následně zareagovat, když by se prodejny otevřely třeba znenadání," přidal se Adam Pýcha z Knih Dobrovský.

 

Ve střehu jsou i v Bauhausu. "My jsme připraveni víceméně pořád, ale určitě budeme ještě doplňovat zásoby čerstvých rostlin. Kdybychom měli otevřít zítra, tak budeme nachystaní," těší zástupce řetězce Petra Kočího.

 

 

Připravit se musí respirátory pro personál a dezinfekce i pro zákazníky. To si ostatně část z obchodníků vyzkoušela už před Vánocemi. "Budeme dodržovat přísná hygienická opatření, to znamená respirátory pro veškerý personál, budeme mít omezený počet zákazníků na velikost prodejní plochy a samozřejmě dezinfekci pro všechny," slibuje zástupce Datartu.

 

I když jsou obchodníci optimističtí, velká část z nich ještě vyčkává. "Pozorně sledujeme vývoj situace, průběžně ji vyhodnocujeme a čekáme na jasné stanovisko příslušných orgánů. Pro IKEA je vždy na prvním místě zdraví a bezpečnost. Naše obchodní domy otevřeme, až budeme schopni zajistit pro naše zaměstnance a zákazníky bezpečné prostředí. I přípravy tedy zahájíme, až se situace zcela vyjasní," uvedl mediální zástupce IKEA Petr Šašek.

 

Obchodníci už netrpělivě vyčkávají, až regály s objednávkami z e-shopu dopní živí zákazníci. Podobně věří v to, že pokud se skutečně obchody otevřou, nedopadne to zase jako před Vánocemi a budou moci prodávat déle než jen pár týdnů.

 

Kdy by měla vláda na otevření obchodů kývnout? Pusťte si reportáž TV Nova:

 

pez, Karolína Pavlínová TN.cz