Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

drsná kritika

Babiš ojebal stát na dluhopisech, útočí Sobotka! Ministr vrací úder

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Zdroj: TN.cz

Premiéra Bohuslava Sobotku tak pohoršilo jednání vládního kolegy Andreje Babiše, že se neudržel a použil i "trumpovský jazyk". Ten obsahoval drsné výrazy, které u Sobotky neslyšíte často. A rekace Andreje Babiše na sebe nenechala dlouho čekat. Veškerá nařčení odmítá, Sobotkovi pak útok vrátil stejně tvrdě.

"Řečeno jednoduchým trumpovským jazykem: Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář A. Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát," rozčiloval se na sociálních sítích premiér.

 

Podle Sobotky je velké pokrytectví, že Babiš inkasuje peníze z Agrofertu, aniž by je zdanil. "Současně se tváří, jak bojuje s daňovými úniky. Tohle je šaškárna!" dodal Sobotka.

 

 

Protože drsná slova u Sobotky člověk neslyší často, většinu lidí jeho výrok pořádně zaskočil. Aby všechny ubezpečil, že svá slova myslí vážně, na Twitter připsal důkaz, že trumpovský jazyk opravdu patří jemu.

 

 

Na pochybné okolnosti kolem Babišova majetku přišel server Echo24. Podle něj příjmy ministra financí nestačily na nákup dluhopisů Agrofertu v hodnotě asi 1,5 miliardy korun. Babiš tato tvrzení odmítá a tvrdí, že měl příjmy od roku 1993 po zdanění 1,5 miliardy korun a nezdanitelné příjmy asi další miliardu korun.

 

Babišovi příznivci ovšem vytáhli do protiútoku. Pod Sobotkovým příspěvkem o "ojebávání" státu ihned začali přidávat své komentáře: "Sice to je pravda, ale já znám dost možná ještě větší ojebávku národa. Nazývá se privatizace OKD a je pod ní podepsaný i jistý Slávek," píše například Zdeněk Novotný.

 

Anketa

Kdo víc "ojebal" stát?

Hlasovalo 8729 lidí.

 

Je to lež, brání se Babiš

 

Reakce ministra financí na slova premiéra Sobotky na sebe nenechala dlouho čekat. "Tohle je asi ten nový styl komunikace pana premiéra. Já ho takhle nikdy mluvit neslyšel a ani mi to k němu nesedí," uvedl na Facebooku. "Chovám se striktně podle zákonů naší země a nikoho jsem nepodvedl. Dluhopisy nakoupilo 73 492 držitelů, všichni podle zákona z pera parťáka pana Sobotky: pana Kalouska. Pan Sobotka může pro všechny držitele dluhopisů navrhnout jejich zdanění," bránil se.

 

Premiér podle Babiše ztrácí nervy, nejdřív by si měl prý ale zamést před vlastním prahem. "Já jsem, narozdíl od něj, nezneužíval poslanecké náhrady na koupi bytu v hodnotě 7 milionů korun. Nechtěl by těch 5 milionů českému státu vrátit?" vrátil mu útok. A aby toho nebylo málo, zavzpomínalo se i na "staré, dobré OKD", které premiér zcela "nevýhodně zprivatizoval".

 

lud TN.cz